Про п‘янкі властивості спиртних напоїв люди дізналися щонайменше за 8 тисяч років до нашої ери і з тих часі вони швидко розповсюдитися по світу та міцно вжилися у побут. Починаючи використовувати алкоголь як засіб для розслаблення, зняття стресу, покращення настрою, люди не помічали, як він згодом ставав частиною їхнього життя, поступово замінюючи інші радощі оточуючого світу і перетворюючись на невиліковну хворобу.
Алкоголізм як захворювання вперше детально описав в середині 19 століття шведський лікар Магнус Гусе. До того часу він розглядався як наслідок поганого виховання, моральної розбещеності. Інакше кажучи, алкоголізм вважали породженням особистих рис характеру, тобто той, хто п‘є, не знаходить сили волі відмовитися від алкоголю. Поява даних про складну природу алкоголізму, особливо механізми формування біологічної залежності, призвели до зміни розуміння алкоголізму, який з середини 20 століття почав трактуватися як хвороба. Нині дослідники підкреслюють соціальне коріння цього захворювання, пов‘язане з особливостями не лише особи алкоголіка, а й його соціального оточення. Напрошується висновок: термін «алкоголізм» несе в собі два значення — це і хвороба індивіда, пов‘язана з його особовою деградацією, і соціальна патологія, яка характеризується деградацією суспільства в цілому.
Причини початкового вживання алкоголю зазвичай різні, а от наслідки — завжди однакові. Це повна деградація особистості, пов‘язана з поступовим відмиранням клітин головного мозку, існування «від чарки до чарки», життя на «дні», і, врешті-решт, кримінал. У п‘яному мареві людина здатна запросто підняти руку на дитину чи батьків, або ж до смерті забити товариша по застіллю лише за те, що він собі налив на кілька грамів більше. Як свідчить статистика, із 62 осіб, причетних до навмисних вбивств, вчинених минулого року, — 31особа перебувала в нетверезому стані.
Спиртне робить людину агресивною, неконтрольованою, в неї втрачається відчуття реальності та будь-якої межі, виникають маревні ідеї ревнощів, що висловлюються спочатку тільки у стані сп‘яніння, а надалі можуть перейти і у вкрай небезпечне стійке марення. Як наслідок, у родинах, де є хвора на алкоголізм людина, набагато частіше виникають неприязні стосунки, сімейно-побутові сварки, безпідставні ревнощі, як завершуються насиллям, а інколи й призводять до трагічних наслідків. Понад половину навмисних вбивств, зареєстрованих на території області у 2008 році, вчинено в ході бійки, яка виникла через неприязні стосунки, в тому числі і під час спільного розпиття спиртних напоїв.
Фахівці-наркологи б‘ють тривогу: кількість людей, які страждають алкогольною залежністю, зростає щороку і, що найгірше, неабиякою мірою ха рахунок молодих, зокрема, неповнолітніх.
Органи внутрішніх справ у межах своєї компетенції теж борються з алкогольною залежністю серед населення. Так. у 2008 році за розпиття спиртних напоїв в громадських місцях, або появу у п’яному вигляді до адміністративної відповідальності притягнуто понад 33 тисячі осіб. З них близько 4,6 тисяч громадян притягувалися повторно, адже позбутися залежності від спритного не так вже й просто.
Незважаючи на численні клініки, які пропонують свої послуги по лікуванню алкоголізму, результат будь-якого лікування залежить, в першу чергу, від самого хворого. Ліки допомагають зняти фізичну залежність від спиртного, а от позбутися психологічної залежності може лише сильна духом людина, у якої вистачить сили волі, аби при перших неприємностях не побігти знову топити проблеми у чарці.
Тож, шановні громадяни, піднімаючи черговий келих спиртного «за здоров‘я», добре подумайте, а чи не послідує за ним наступний, і чи не станеться згодом так, що ваше здоров‘я і добробут залишаться на дні чарки.
Источник: УМВС України в Хмельницькій області | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«П'янка смерть» або алкоголізм
зблизька"