![Черкащина гідно відзначила 195-у річницю з Дня народження Великого Кобзаря](http://www.oda.ck.ua/images/news/news995_b.jpg)
195 років тому 9 березня 1814 року на Черкащині у с.Моринці Звенигородського району народився Тарас Григорович Шевченко, котрий увійшов до славної плеяди класиків світової літератури.
Черкащина займала особливе місце у житті геніального співця українського народу – тут він народився, зростав, тут, на кручах Дніпра знайшов свій останній спочинок.
З нагоди ювілею у Шевченковому краї відбулося святкування 195-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря.
У с. Моринці урочистості розпочалися покладанням квітів до пам’ятника матері та відвідуванням хати Якима Бойка та Григорія Копія, оглядом інших об’єктів Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».
У рамках заходів була відкрита виставка образотворчого мистецтва із експозиції музею Івана Гончара, а в сільській каплиці пройшов молебень „За Україну”.
У селі Шевченкове, колишня Керелівка, де провів дитячі роки великий наш земляк, було покладено квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу та могил його батька і матері.
На святкування прибув голова Верховної Ради України Володимир Литвин, керівництво області, делегації із районів та міст Черкащини, жителі навколишніх сіл.
В Шевченківському сільському будинку культури відбулися урочисті збори та літературно-мистецький концерт, присвячений ювілею, почесними гостями якого стали народні артисти України Володимир Гришко та кобзар-лірник Василь Нечепа, творча еліта України, лауреати Шевченківської премії.
Виступаючи на урочистих зборах, голова обласної державної адміністрації Олександр Черевко зазначив:
«У світовій історії, очевидно, важко знайти подібний аналог, коли народження Поета є для держави днем національної причетності, тотожності, національного самоусвідомлення.
Нам потрібно все частіше й частіше, а не лише у дні свят, збиратися у цьому краї і складати свій звіт про засвоєні й реалізовані на практиці уроки Великого Тараса.
Якщо ми хочемо відбутися як нація, то найвища наша мета – Україна, її незалежність.
Шевченко, як ніхто інший, геніально розумів і палким серцем сина відчував роль національної держави для рідного народу:
В своїй хаті й своя правда,
І сила, і воля».
Олександр Черевко наголосив на тому, що Великий Кобзар ставив Україну, її незалежність, волю понад усе!
Тож в кожній своїй дії пам’ятаймо про це! - закликав голова облдержадміністрації.
На думку губернатора Черкащини Олександра Черевка, будівництво цивілізованої європейської України неможливе без опори на головні постулати Шевченкової національної ідеї, в основі яких – братолюбіє, щирий патріотизм, зневага до національного зрадництва, відповідальність перед поколіннями.
- В українському суспільстві слід наполегливо створювати атмосферу громадянської гідності та національної гордості, бо лише на цьому ґрунті зродяться міцні паростки соціального оптимізму. Без нього не буває історичного успіху, - відзначив керівник області.
Губернатор Черкащини вважає, що сьогодні варто здійснити ряд конкретних кроків, і, насамперед, скасувати політичну реформу 2004 року, яка розбалансувала гілки влади, унеможливлює ефективну діяльність її центральних інститутів, не формує позитивного іміджу держави в світі та серед своїх громадян, повернути конституційні права громадян обирати і бути обраними, скасувати депутатську недоторканість.
- Для наведення ладу в державі, потрібне створення єдиного центру управління, реального гарантування конституційних прав і свобод наших громадян, незворотності демократичних змін - повернутись до президентсько-парламентської форми правління в державі з наступним проведенням адміністративної, бюджетної, податкової та галузевих реформ з метою реального зміцнення місцевого самоврядування та народовладдя.
Формування вищого законодавчого органу на основі закритих списків політичних партій, на жаль, себе дискредитувало, - сказав голова облдержадміністрації.
Олександр Черевко також наголосив, що сьогодні політикам потрібно усвідомити, що не може, природньо, наше життя, життя наших дітей, незалежність нашої держави, виплекана віками свобода і демократія залежати від політичних торгів на кожний день».
За його словами, обласна влада робить все можливе для поліпшення антикризових явищ, вона відкрита до всіх новацій, прозора і послідовна у своїх рішеннях.
Бо Черкащина упродовж сторіч виступала сформованим консолідуючим ядром українського державотворення. Так влада прагне діяти і сьогодні, - підкреслив Олександр Черевко.
10 березня, у день смерті Великого Кобзаря, у м.Каневі представники обласної та місцевої влади, громадськість Черкащини здійснили сходження на Тарасову гору та поклали квіти до могили Тараса Шевченка.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Черкащина гідно відзначила 195-у річницю з Дня народження Великого Кобзаря"