Подробно
В обласній галузі охорони здоров’я з 1210 об’єктів лише 931 облаштовано пандусами у межах державно-будівельних нормУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 29-01-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
![]() Як виявилося під час робочого візиту заступника голови обласної державної адміністрації Миколи Вавринчука до Чемеровецького району, навіть там, де нібито для осіб з обмеженими фізичними можливостями було зроблено усі умови для їх безперешкодного доступу до державних установ, реально дістатися до необхідного закладу, скажімо інваліду на візку, практично неможливо. Одним із таких об’єктів у Чемерівцях стала Центральна районна лікарня. Туди заступник голови обласної адміністрації завітав для ознайомлення з матеріальною та технічною базою вперше. Нині у лікарні декілька корпусів, які побудовані, переважно, у 1980-х роках минулого століття (є й довоєнна будівля) і, відповідно, вимагають ремонту та трансформації згідно сучасних європейських медичних норм. Особливо, на думку Миколи Пророковича, зміни повинні торкнутися «приймаючого покою» та реанімаційного відділення. Між іншим, в останньому в Чемерівецькій ЦРЛ йде капітальний ремонт, тому, за словами заступника голови, приміщення необхідно облаштувати так, щоб кожний хворий знаходився під наглядом медичного персоналу щосекундно, тобто, стіни та непрозорі двері повинні піти у небуття. В приймаючому покої, підкреслив Микола Вавринчук, пацієнт повинен обслуговуватися «конвеєрно», а не витрачати, після приїзду до лікарні, дорогоцінний час на очікування лікарського огляду. Все повинно відбуватися миттєво за участю декількох спеціалістів різного профілю, котрі одразу оглянуть, візьмуть необхідні аналізи та поставлять діагноз і, що є важливим - хворого не будуть перетягати з кабінету до кабінету задля проведення необхідних процедур. До речі, подібний метод роботи нині використовують у Волочиській ЦРЛ, де для цієї мети було переобладнане усе відділення. Та, напевно, найбільше зауважень, під час відвідування Чемеровецької лікарні, у Миколи Пророковича викликала відсутність в медичному закладі облаштованих, згідно існуючих норм, пандусів. Вони виявилися настільки не зручними, що навряд чи стануть доступними звичайним людям, не кажучи вже й про інвалідів. А між тим, підкреслив заступник, саме медичні та соціальні установи повинні бути максимально доступні для усіх громадян. В хірургічному відділенні Микола Вавринчук оглянув палати та завітав до операційних, де не так давно було зроблено ремонт, проте самі лікарі скаржаться, що їм необхідна нова лампа для проведення операції. Подібне нове пристосування коштує більше 60 тисяч гривень, та стара майже вичерпала свій ліміт роботи, а між тим, щодня у лікарні відбувається декілька складних операцій. Одним із нещодавніх надбань ЦРЛ стала побудована, на території лікувального закладу, православна капличка. Медичні працівники кажуть, що ця будівля, зайвий раз дає усім її відвідувачам промінь надії і є духовною складовою при лікуванні багатьох хвороб.Не покидає надія й увесь медичний колектив амбулаторії у селі Свіршківці, ща на Чемеровнещині, куди без будь-яких попередніх домовленостей Микола Вавринчук заїхав, щоб оглянути сільський медичний заклад. Амбулаторія нині обслуговує три села і у своєму арсеналі має відділення сімейної медицини, лабораторію, стаціонар на три ліжка, фізкабінет та стоматологію. Зрозуміло, що будівля, котра була побудована в середині ХХ століття потребує ремонту. І його було розпочато. В другій половині одноповерхового будиночку вже встановлено декілька нових енергозберігаючих вікон та вхідні двері, було облаштовано коридор, нині, за допомогою самого ж медичного персоналу робиться ремонт у кімнатах, де розміститься відділення сімейної медицини. Роботи ще багато, проте, головний лікар амбулаторії завіряє, що навесні все буде зроблено і сільський медичний заклад за своєю комфортністю не поступатиметься міським. Оглядаючи медичні установи району та спілкуючись з лікарями, Микола Пророкович ще раз підкреслив, що нині йде реформація медичної сфери. Номерні лікарні, на утримання яких йдуть величезні кошти і при цьому вони працюють лише «на папері», будуть закриватися. Натомість, це дозволить направити зекономлені гроші на покращення ФАПів у селах, швидко та комфортно доставляти хворих до великих лікарень, де з’явиться сучасна діагностична та лікувальна апаратура. Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "В обласній галузі охорони здоров’я з 1210 об’єктів лише 931 облаштовано пандусами у межах державно-будівельних норм"