Подробно
Аграрії краю будують плани на майбутнєУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 31-01-2009 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
Аби підвести підсумки своєї роботи у минулому році та визначити пріоритетні напрями своєї діяльності у цьогорічних кризових умовах, керівництво Головного управління агропромислового розвитку у п’ятницю провело колегію. На яку, зокрема, запрошувало районних керівників та головних економістів районних управлінь агропромислового розвитку, голів асоціацій сільськогосподарських підприємств, керівників відповідних наукових установ та базових господарств. Головував на колегії заступник голови облдержадміністрації Володимир Кирилюк.На початку засідання, аналізуючи досягнення галузі у минулому році, заступник начальника Головного управління Володимир Кальніченко, зокрема, відзначив, що попри усі економічні труднощі, хліборобам Хмельниччини таки вдалося досягти досить непоганих результатів.Так, посівні площі краю були минулого року були на 134 га більшими, ніж у позаминулому році. Було більше посіяно кукурудзи та ріпаку. Більше – аж на 38% - було зібрано пшениці, на 22% – пивоварного ячменю. Краще від інших тут виглядають Теофіпольський, Чемеровецький та Білогірський райони, де краще вносилися мінеральні добрива, застосовувалися інтенсивні рослинницькі технології та нові сорти й гібриди. Менше, щоправда, посіяли цукрового буряку, так зате надолужили, досягнувши найвищої в Україні врожайності.Наразі, каже посадовець, головне управління стало більше дбати про те, аби сільськогосподарські землі області використовувалися за призначенням, і, за прогнозами, цього року під посівні площі тут буде відведено вже понад 1 млн. 200 тис. гектарів. На високі результати хлібороби краю розраховують і з огляду на покращення структури посівних площ. До того ж, не в останню чергу завдяки дії обласних програм по здешевленню придбання техніки сільгоспвиробниками, в області значного оновлення зазнав машинотракторний парк. Нової техніками господарствами та підприємцями було закуплено на 290 млн. грн., що на 160 млн. грн.. більше, ніж у 2007 році.Сільгоспвиробникам посадовець рекомендував не зменшувати цього року посіви ячменю. Адже «Оболонь» має плани незабаром ввести в дію нові потужності, тож з попитом на цю культуру проблем бути не повинно. Радив і не гребувати посівами кукурудзи на зерно, бо у ньому також є потреба і вже сьогодні ціна на кукурудзу піднялася до 800 грн. за тонну. Сіятимуть, як завжди, в області й солодкі корені, цього року – на 1,5 тис. га більше, ніж раніше. Хоч, за визнанням фахівців, це все ж таки ще далеко не той рівень, якого за більш сприятливих цінових умов могла б сягнути область.Говорили й про майбутні проблеми рослинників: весна за прогнозами буде прохолодною й дощовою, а міндобрива стали дорогими. І все це слід врахувати, плануючи посіви. Зокрема, подумати про зниження собівартості продукції за рахунок енергозбереження.Особливими досягненнями у тваринництві натомість область похвалитися не може, адже досі умови ринку сприяли швидше занепаду галузі, аніж її зростанню. Однак за минулорічними підсумками роботи Хмельниччина все ж посіла третє місце у державі.Виступаючи перед учасниками зібрання, заступник начальника головного управління Петро Васильчик звернув увагу на те, що у 47 базових господарствах області поголів’я худоби збільшили, загалом на 400 голів. Тобто, можна сказати, приросла ще одна ферма, поки у ряді інших господарств через збитковість виробництва худобу вирізали на м’ясо.Вкотре заступник голови облдержадміністрації Володимир Кирилюк закликав районних керівників та господарників повертатися, попри нелегкі умови, знову лицем до тваринництва. Адже, як виявилося, саме тим господарствам, де його зберегли, сьогодні значно легше долати економічні труднощі. Зрештою, чи має кращі умови Вінницька область, де поголів’я худоби нині вдвічі є більшим, ніж у нас, чи, для прикладу, Чернігівщина, яка планомірно нині розвиває цю галузь і куди їздила минулого року хмельницька делегація вивчати інновації? Чотирнадцяте місце в Україні по кількості поголів’я ВРХ аж ніяк не личить Хмельниччині, вважає головний аграрій краю.Учасники зібрання визначили першочергові та перспективні заходи, що дозволять агропромисловому комплексу області продовжувати свою життєдіяльність в умовах кризи та звернули увагу на необхідність державної підтримки сільгоспвиробників. Чи принаймні створення умов, аби вони могли працювати, а не були загнаними у глухий кут через державну зарегульованість ринку.В свою чергу заступник губернатора звернув увагу на те, що урядом нині поставлено завдання залучити на підтримку АПК близько 2 млрд. 200 млн. гривень, деякі окремі банки вже заявили про свою готовність надавати кредитні ресурси сільгоспвиробникам. А обласна влада має намір назбирати не менше, ніж 500 тис. грн. на пільгове кредитування сільського підприємництва. Отже, слід працювати і попри усі труднощі утримуватися на ринку. Адже зрештою, як кажуть, святе місце все одно пустим не буде… Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Аграрії краю будують плани на майбутнє"