Спільне обговорення актуальних змін у законодавстві під час зустрічі податківців Новодністровської ДПІ та представників бізнесу
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДПС у Чернівецькій області
Днями начальник Новодністровської ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області Алла Заришняк провела зустріч з громадськістю та представниками бізнесу з питань впровадження у 2022 році новацій щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та ведення обліку товарних запасів.
Посадовиця наглядно, за допомогою тематичної інфографіки розповіла учасникам про те, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік).
Окремо зауважила, Постановою №1359 від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати). У 2022 році цей ліміт буде становити 1 085 500 грн.
Також роз'яснила, що Міністерством фінансів України затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку.
Зокрема, Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
Облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми ведення обліку товарних запасів інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку.
У ході зустрічі начальник ДПІ зазначила, що проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб відбуватиметься з 1 вересня 2021 р. до 1 вересня 2022 р. та є правом, а не обов’язком громадянина. Виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані.
Зокрема, у ході діалогу розглянуто законодавчі норми, що визначають перелік активів, які слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, приклади заповнення форми одноразової добровільної декларації та порядок її подачі через Електронний кабінет платника.
Добавить комментарий к новости "Спільне обговорення актуальних змін у законодавстві під час зустрічі податківців Новодністровської ДПІ та представників бізнесу"