Чи необхідно включати до складу доходу платника єдиного податку дивіденди, отримані від емітента?
Опубликовано: Головне Управління ДПС у Черкаській області
Згідно з п. 291.2 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Податковий кодекс) спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV Податкового кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
У відповідності до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу.
Суми, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначені у п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу. Зокрема, пп. 10 п. 292.11 ст. 292 Податкового кодексу передбачено, що не включаються до складу доходу дивіденди, отримані платником єдиного податку - юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом.
Відповідно до пп. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу дивіденди – платіж, що здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів на користь власника таких корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.
Отже, емітент корпоративних прав розраховує дивіденди у зв'язку з розподілом частини його прибутку за правилами, встановленими бухгалтерським обліком.
При цьому згідно з пп. 57.1 1.1 п. 57.1 1 ст. 57 Податкового кодексу крім випадків, передбачених пп. 57.1 1.3 п. 57.1 1 ст. 57 Податкового кодексу, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Обов'язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими Податковим кодексом, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ст. 136 Податкового кодексу (абз. 7 п.п. 57.1 1.2 п. 57.1 1 ст. 57 Податкового кодексу).
Таким чином, юридична особа - платник єдиного податку, яка отримала від емітента корпоративних прав (платника єдиного податку) дивіденди, не оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом, включає до складу доходу всю суму отриманих дивідендів з дотримання вимог пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу.
Добавить комментарий к новости "Чи необхідно включати до складу доходу платника єдиного податку дивіденди, отримані від емітента?"