Час відповідати: на запитання платників податків буковинські податківці відповідали он-лайн
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДПС у Чернівецькій області
Днями, з метою роз’яснення платникам питань застосування податкового законодавства фахівці сектору комунікацій Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели он-лайн «Податковий лікбез» на тему «Особливості застосування спрощеної системи оподаткування».
Пропонуємо найбільш актуальні питання, з якими платники податків зверталися он-лайн:
ПРОШУ РОЗ'ЯСНИТИ, ЯКИЙ ПОДАТКОВИЙ БОРГ НЕ ДАЄ ПРАВО ПЛАТНИКУ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ПЕРЕБУВАТИ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ?
Інформуємо платників єдиного податку, що з 23.05.2020 Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) встановлено розмір суми боргу при наявності якої платники єдиного податку повинні відмовитись від спрощеної системи оподаткування.
Так, відповідно внесених змін Законом № 466 до пп.8) пп.298.2.3. п.298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 ПКУ (шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Тобто, якщо у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів наявним буде податковий борг в розмірі більше 1020 грн. (60 х 17(неоподатковуваний мінімум доходів громадян)), у такому разі такий платник повинен в останній день другого із двох послідовних кварталів перейти на загальну систему оподаткування.
У разі не вчинення вищезазначених дій у строки встановлені ПКУ, податковий орган відповідно до пп.3) п.299.10 ст.299 ПКУ, має право за своїм рішенням виключити з реєстру платників єдиного податку такого боржника.
Повернутися на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець матиме змогу тільки після погашення богу і тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення податковим органом.
ЯК ПРИВАТНОМУ ПІДПРИЄМЦЮ – ПЛАТНИКУ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ОТРИМАТИ ВИТЯГ З РЕЄСТРУ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЧЕРЕЗ Е-КАБІНЕТ?
За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку (п. 299.9 ПКУ).
Підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп, які виявили бажання отримати витяг з реєстру платників єдиного податку, повинні звернутися із запитом про отримання такого витягу до податкового органу за місцем своєї податкової адреси.
Форма запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку затверджена наказом МФУ від 16.07.2019 р. №308.
За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету підприємець – платник єдиного податку має можливість направити до органу ДПС разом із супровідним листом запит, за встановленою формою у форматі pdf (обмеження 2 МБ).
Протягом одного робочого дня після надсилання такого листа до органу ДПС буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації.
Інформацію щодо отримання та реєстрації листа в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».
Пропонуємо всім платникам користуватись онлайн сервісами ДПС через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
У відкритій та приватній частинах Електронного кабінету у розділі «Допомога» розміщено покрокову інструкцію щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності».
У разі виникнення питань щодо користування Електронним кабінетом платника слід звернутись до служби підтримки за телефоном 0800501007 (напрямок 0) або за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/.
ЧИ МОЖЕ КОНТРОЛЮЮЧИЙ ОРГАН НАДАТИ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ ДОВІДКУ ПРО ТЕ, ЩО ТАКА ОСОБА НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНА ЯК ФІЗИЧНА ОСОБА - ПІДПРИЄМЕЦЬ?
Надання органами ДПС довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця чинними нормативно-правовими актами не передбачено.
Забезпечення ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) та надання відомостей з нього належить до повноважень суб’єктів державної реєстрації
Розпорядником ЄДР є Міністерство юстиції України, яке запровадило он-лайн сервіс отримання відомостей з ЄДР через офіційний веб-сайт за адресою: https://usr.minjust.gov.ua
Більше запитань та відповідей з даної тематики на офіційному порталі ДПС у Чернівецькій області за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/432177.html
Добавить комментарий к новости "Час відповідати: на запитання платників податків буковинські податківці відповідали он-лайн"