Електронні сервіси: неприбуткова організація може подати реєстраційну заяву через «Електронний кабінет платника»
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
Розповідають у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та роз’яснюють, реєстраційна заява за формою 1-РН з позначками «Реєстрація», «Зміни», «Виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій» може бути подана (надіслана) неприбутковою організацією в електронній формі якщо установчі документи такої організації оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Для цього платнику необхідно створити електронні документи, в тому числі Заяву, у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням надійного засобу кваліфікованого електронного підпису.
Заява подається через приватну частину Електронного кабінету з використанням режиму «Заяви, запити для отримання інформації» за ідентифікатором форми J1310502.
Автоматизована перевірка електронного документа здійснюється контролюючим органом у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.
Слід знати, у першій квитанції, що формується за результатами автоматизованої перевірки, повідомляється про результати такої перевірки. У разі негативних результатів автоматизованої перевірки - повідомляється про неприйняття електронного документа із зазначенням причин, у такому випадку друга квитанція не формується. Якщо платнику протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла перша квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.
У разі відсутності підстав для відмови у включенні (повторному включенні) до Реєстру неприбуткових установ та організацій, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів з дня отримання Заяви та документів, що додаються до неї, внести до Реєстру відповідний запис про включення (повторне включення) такої неприбуткової організації до Реєстру, присвоєння (зміну) ознаки неприбутковості.
У разі наявності підстав для відмови у включенні (повторному включенні) до Реєстру, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості або для виключення неприбуткової організації з Реєстру контролюючим органом готується відповідне рішення у двох примірниках, один з яких вручається такій організації, а другий залишається в контролюючому органі.
Крім цього, у разі прийняття контролюючим органом рішення про відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості або виключення неприбуткової організації з Реєстру протягом трьох робочих днів з дня отримання Заяви, платнику направляється друга квитанція.
В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого рішення про відмову у включенні (повторному включенні) неприбуткової організації до Реєстру, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості, про виключення неприбуткової організації з Реєстру або зазначаються причини не прийняття Заяви в контролюючому органі.
Датою та часом прийняття (реєстрації) Заяви контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.
Крім цього, платник зобов’язаний вести архів надісланих до контролюючого органу файлів електронних документів із накладеними на них КЕП і печатками платника та отриманих електронних документів з КЕП чи печаткою контролюючого органу. Зберігати цей архів протягом строку, передбаченого законодавством для зберігання відповідних документів на паперових носіях.
Добавить комментарий к новости "Електронні сервіси: неприбуткова організація може подати реєстраційну заяву через «Електронний кабінет платника»"