У січні цього року бізнесу Чернівеччини повернуто з бюджету 17, 3 млн грн. податку на додану вартість
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що понад 24 відсотки від усіх надходжень до державного бюджету складає податок на додану вартість – платниками сплачено у січні 2020 року понад 101,8 млн. грн. Вказана сума перевищує надходження 2019 року на 27,4 млн. грн. або на 36,4 відсотків. Індикативні показники, доведені для області перевиконано на 107,3 відсотки.
Щодо відшкодування задекларованих у деклараціях сум податку на додану вартість платниками, то у січні 2020 року 67 платників визначили майже 27,8 млн. грн. бюджетного відшкодування. Впродовж звітного періоду грошовими коштами на рахунки платників відшкодовано майже 17,3 млн. грн.
В.о. начальника податкового відомства області Борис Акіменко розповідає , що з огляду на спритність та креативність деяких «бізнесменів» у сфері ПДВ, процес електронного адміністрування ПДВ, який дозволяє миттєво протидіяти «махінаторам» при спробах реєстрації ризикових накладних постійно вдосконалюється. Також дуже суттєвим є те, що ПДВ відшкодовується виключно в порядку черговості надходження заяв, а Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України https://mof.gov.ua/uk/vat-refund.
З 1 лютого 2020 року – продовжує посадовець - діє новий Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165. Документ оприлюднено на офіційному сайті Уряду.
Слід зазначити, що у цьому Порядку критерії ризиковості, позитивної історії платника податків та ризиковості здійснення операцій затверджені як окремі додатки і вже не будуть визначатись листами ДПС.
Порядком, зокрема, визначені:
- Критерії ризиковості платника податку на додану вартість (додаток 1);
- Перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку на додану вартість (додаток 2);
- Критерії ризиковості здійснення операцій (додаток 3);
- форма Рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (додаток 4);
- Таблиця даних платника податку на додану вартість (додаток 5);
- форма Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (додаток 6);
- форма Рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість (додаток 7).
Також постановою затверджено Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Це надає платникам податків можливість адміністративного оскарження всіх рішень про відмову реєстрації податкової накладної, що сприятиме прискоренню врегулювання досудових спорів.
Порядком, зокрема, визначено форми Скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (додаток 1), Заяви про відкликання скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 2) та Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (додаток 3).
Добавить комментарий к новости "У січні цього року бізнесу Чернівеччини повернуто з бюджету 17, 3 млн грн. податку на додану вартість"