ДПС Буковини: під час тренінгу платники отримали відповіді щодо нюансів нарахування, виплати та оподаткування заробітної плати
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, щочетверга фахівці відомства проводять тренінги - практикуми для платників податків щодо правильності застосування норм ПКУ. Питання на які можуть отримати відповіді платники стосуються зокрема, оформлення найманих працівників, нарахування та сплата податків, терміни подання звітності.
Топ-запитаннями за підсумком січня місяця цього року є нарахування, виплата та оподаткування заробітної плати найманим працівникам.
Пропонуємо ознайомитись з найбільш запитуваними:
ЯК ОПОДАТКОВУЄТЬСЯ ЗАРОБІТНА ПЛАТНА НАЙМАНОГО ПРАЦІВНИКА, ЯКИЙ ПРАЦЮЄ У ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ?
Зарплата працівників є об'єктом оподаткування як для самого підприємця, так і для найманих працівників. Для підприємця зарплата, нарахована й виплачена найманим працівникам, є складовою його фактичних витрат. До складу витрат включаються й нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) на зарплату, які сплачуються за рахунок власних коштів підприємця.
Під час нарахування зарплати утримується податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% і військовий збір 1,5%. Для підприємців-працедавців запроваджено єдину ставку ЄСВ у розмірі 22% бази нарахування ЄСВ.
ЗА ЯКОЮ СТАВКОЮ ПДФО ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ ДОХОДИ У ВИГЛЯДІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НАРАХОВАНІ (ВИПЛАЧЕНІ) ФО – НЕРЕЗИДЕНТУ?
Доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розд. IV Податкового кодексу України для нерезидентів).
Отже, доходи у вигляді заробітної плати нараховані (виплачені) фізичній особі - нерезиденту оподатковуються за ставкою 18 відсотків.
ЧИ МАЄ ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ФОП, ЯКА Є НАЙМАНОЮ ОСОБОЮ ТА ОТРИМУЄ ДОХІД У ФОРМІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ?
Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
Заробітної плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п. 14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ.
Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ.
Згідно із п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.
Враховуючи викладене, право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.
ХТО Є ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА ПЕРЕРАХУВАННЯ ПДФО ДО БЮДЖЕТУ, У РАЗІ ЯКЩО ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ ПРИ ВИПЛАТІ ДОХОДУ ФО НЕ НАРАХОВУВАВ І НЕ УТРИМУВАВ ПОДАТОК?
Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.
Згідно із п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Враховуючи вищевикладене, відповідальним за сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.
Добавить комментарий к новости "ДПС Буковини: під час тренінгу платники отримали відповіді щодо нюансів нарахування, виплати та оподаткування заробітної плати"