РРО - нотатка з «гарячої лінії»
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
Приватний підприємець - єдинник застосовує першу групу та здійснює діяльність на ринку. Чи потрібно йому застосовувати РРО?
Фізичні особи, які продають на ринках власні речі, що були у вжитку, або городину, а також платники єдиного податку на І групі оподаткування не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Які види РРО, які можна застосовувати у 2020 році та в подальшому?
У 2020 році Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 №128-ІХ (далі - Закон №128) пропонує альтернативи щодо виду застосовуваних РРО.
Тобто, можна буде використовувати як звичайний (класичний РРО) так і програмний РРО. Програмний РРО - це програмний, програмно-апаратний або програмно-техніч¬ний комплекс у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі ва¬лютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для по¬дальшого переказу. Контролюючий орган (ДПС) за¬безпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання програмного РРО- ця норма передбачена Законом №128- ІХ. Всі розрахункові операції реєструватимуться на фіскальному сервері ДПС, тобто, кожному розрахунковому документу, створеному програмним РРО, присвоюватиметься певний унікальний номер (код).
Фіскальний номер електронного розрахункового документа, електронного фіс¬кального звіту та електронного фіскального звітного чека - унікальний код, що формуєть¬ся реєстратором розрахункових операцій або фіскальним сервером контролюючого органу та присвоюється електронному розрахунково¬му документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку під час їх реєстрації.
Функція щодо збереження інформації про розрахункові операції забезпечується ДПС - це зазначено у визначенні поняття фіскальний сервер контролюючого органу - програмно-технічний комплекс, через який реалізується фіскальна функція та який здійснює реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій, електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків, збереження даних щодо проведеної розрахункової операції у системі обліку даних РРО, обробки та надання доступу до інформації про розрахункові операції, проведені з використанням програмних РРО, а також інтеграцію з програмними РРО через програмний інтерфейс (АРІ), розміщений у відкритому вільному доступі.
Реєстрація електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітів та електронних фіскальних звітних чеків - це:
а) присвоєння РРО у процесі виконання ним фіскальних функцій фіскального номера електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку, що створені таким РРО, із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у фіскальній пам’яті таких РРО;
б) присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера контролюючого органу фіскального номера електронному розрахунковому документу, електронному фіскальному звіту та електронному фіскальному звітному чеку, що створені програмними РРО, із збереженням даних щодо виконання розрахункової операції у системі обліку даних РРО.
Добавить комментарий к новости "РРО - нотатка з «гарячої лінії»"