ДПС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо сплати ПДФО до бюджету
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
ДО ЯКОГО БЮДЖЕТУ НЕОБХІДНО ФОП, В ТОМУ ЧИСЛІ ПЛАТНИКУ ЄП ТА ОСОБІ, ЯКА ПРОВОДИТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕРЕРАХОВУВАТИ ПДФО, З ВИПЛАЧЕНИХ НАЙМАНИМ ПРАЦІВНИКАМ ДОХОДІВ, ЯКЩО ВОНИ МАЮТЬ КІЛЬКА ПІДРОЗДІЛІВ РОЗТАШОВАНИХ В РІЗНИХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ?
Згідно з п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV ПКУ.
Підпунктом 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Відповідно до п.п. «а» п.п. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розд. ІV ПКУ за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах, а у випадках, передбачених ПКУ, - за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
В ЯКІ ТЕРМІНИ ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ ПОВИНЕН ПЕРЕРАХУВАТИ ДО БЮДЖЕТУ ПДФО З ВИПЛАЧЕНИХ ДОХОДІВ, В ТОМУ ЧИСЛІ У РАЗІ НАРАХУВАННЯ ОПОДАТКОВУВАНОГО ДОХОДУ, АЛЕ НЕ ВИПЛАЧЕНОГО ПЛАТНИКУ ПОДАТКУ?
Податок на доходи фізичних осіб сплачується податковими агентами під час виплати оподатковуваного доходу платнику податку або у разі виплати доходу готівкою з каси чи у негрошовій формі, протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Якщо оподатковуваний дохід нараховано, але не виплачено, податок на доходи фізичних осіб підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
ХТО Є ВІДПОВІДАЛЬНИМ ЗА ПЕРЕРАХУВАННЯ ПДФО ДО БЮДЖЕТУ, У РАЗІ ЯКЩО ПОДАТКОВИЙ АГЕНТ ПРИ ВИПЛАТІ ДОХОДУ ФО НЕ НАРАХОВУВАВ І НЕ УТРИМУВАВ ПОДАТОК?
Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.
Згідно із п.п. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Враховуючи вищевикладене, відповідальним за сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб є податковий агент.
Добавить комментарий к новости "ДПС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо сплати ПДФО до бюджету"