Щодо переміщення транспортних засобів комерційного призначення територією Республіки Польща
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
До уваги перевізників та зацікавлених суб’єктів ЗЕД!
Чернівецька митниця ДФС інформує, що відповідно до листа Державної служби України з безпеки на транспорті від 24.09.2019 №1629/02/14-19 Комісією з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав, яка утворена при Міністерстві інфраструктури України, прийнято рішення про введення додаткових обмежень тимчасового характеру щодо видачі залишку дозволів на здійснення міжнародних перевезень вантажів автомобільним транспортом по території Республіки Польща відповідно до квоти на 2019 рік.
Звертаємо увагу, що відповідно до пункту два частини другої статті 191 Митного кодексу України (далі – Кодекс), перевізники забов’язані у строк, встановлений статтею 95 Кодексу, доставляти товари до органу доходів і зборів призначення, а також подавати передбачені законодавством документи на них.
Відповідно до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 №1066, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2012 за №2120/22432, митниця призначення – будь-який митий орган України, в якому закінчується переміщення всієї кількості товарів або їх частини, що перебувають під митним контролем.
Відповідно до статті 1 Закону України від 05.04.2001 №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон), дозвіл на здійснення міжнародних перевезень автомобільним транспортом це документ, що видається уповноваженими органами Договірних Сторін міжнародним автомобільним перевізникам для в’їзду, транзитного проїзду через територію Договірних Сторін, а також здійснення інших видів перевезень, передбачених законодавством.
Статтею 53 Закону встановлено, що при виконанні міжнародних перевезень вантажів резиденти України, зокрема, повинні мати дозволи іноземних країн, по території яких буде здійснюватися перевезення.
Таким чином, отримання дозволу на здійснення міжнародних перевезень автомобільним транспортом є обов’язком перевізника.
Враховуючи викладене вище та обов’язки перевізників, зазначені в пункті другому частини другої статті 191 Кодексу (перевізники зобов’язані у строк, встановлений статтею 95 Кодексу, доставляти товари до органу доходів і зборів призначення, а також подавати передбачені законодавством документи на них), відсутність необхідних дозволів у перевізників не є обставинами, які не включаються до строків транзитних перевезень, а товари являються такими, що повинні бути доставлені в строки, зазначені у частині першій статті 95 Кодексу.
Законодавством не передбачено продовження строку транзитних перевезень, встановленого частиною першою статті 95 Кодексу у зв’язку з відсутністю у перевізника дозволу, та не звільняє перевізника від зобов’язань доставити товари, транспортні засоби комерційного призначення у відповідну митницю ДФС у визначений строк. Недоставлення товарів до митниці призначення у встановлені законодавство строки в зв’язку з відсутністю у перевізників необхідних дозволів не звільняє перевізника від відповідальності, передбаченої статтею 470 Кодексу.
Добавить комментарий к новости "Щодо переміщення транспортних засобів комерційного призначення територією Республіки Польща"