ДФС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо отримання податкової знижки
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
ЧИ МОЖНА ПРЕТЕНДУВАТИ НА ОТРИМАННЯ ПОДАТКОВОЇ ЗНИЖКИ ЗА ВИТРАТАМИ, ПОНЕСЕНИМИ НА КОРИСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ЗА НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ?
Платник податку має право включити до податкової знижки — за наслідками звітного податкового року — фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Згідно з Законом України «Про вищу освіту» підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми чи науковими програмами на рівнях вищої освіти, до яких, зокрема, належить третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень: навчання в аспірантурі.
Тобто особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, є здобувачами вищої освіти, серед яких є аспірант.
Враховуючи викладене, платник податку, який навчається в аспірантурі, є здобувачем вищої освіти і, відповідно, має право на податкову знижку за витратами, понесеними на користь закладу освіти за навчання в аспірантурі за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
ЧИ МАЄ ПРАВО НА ПОДАТКОВУ ЗНИЖКУ ЗА НАВЧАННЯ ДИТИНИ ОДИН З БАТЬКІВ, ЯКЩО ДОГОВІР З НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ УКЛАДЕНО МАТІР’Ю ДИТИНИ, А В ДОКУМЕНТАХ ПРО СПЛАТУ ЗАЗНАЧЕНО ДАНІ БАТЬКА?
З метою використання права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року платник податків може включити фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою, та копією договору, що ідентифікує заклад освіти — надавача послуг і здобувача освіти — отримувача послуг (його законного представника).
При цьому у договорі про навчання має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка безпосередньо навчатиметься (дитини).
Добавить комментарий к новости "ДФС Буковини: актуальні запитання - відповіді щодо отримання податкової знижки"