АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ ЩОДО ПОРЯДКУ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ КНИГИ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА ГОСПОДАРСЬКУ ОДИНИЦЮ
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
ЯКИМ ЧИНОМ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ КОРО НА ГОСПОДАРСЬКУ ОДИНИЦЮ?
Реєстрація КОРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
КОРО реєструється на кожну окрему господарську одиницю, при цьому кількість КОРО, що реєструються одночасно, не обмежується. При реєстрації першої КОРО на окрему господарську одиницю в контролюючому органі їй присвоюється фіскальний номер.
Для реєстрації першої та наступних КОРО на господарську одиницю в контролюючому органі суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до цього органу, зокрема, заяву про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за формою № 1-КОРО.
За бажанням суб’єкта господарювання на одну господарську одиницю можна реєструвати кілька перших КОРО для використання в окремих місцях проведення розрахунків. Такі КОРО реєструються в інформаційній системі ДФС та отримують фіскальний номер на кожну КОРО.
ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ КОРО У РАЗІ ЗМІНИ ДАНИХ ЩОДО СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ, ЯКІ ЗАЗНАЧАЮТЬСЯ У КОРО, А ТАКОЖ У РАЗІ ВСТАНОВЛЕННЯ РОЗБІЖНОСТЕЙ ЧИ ПОМИЛОК У ЗАПИСАХ НА ТИТУЛЬНІЙ СТОРІНЦІ КОРО?
Не пізніше п’яти робочих днів з дня виникнення підстав для перереєстрації суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та КОРО, яка підлягає перереєстрації. Після отримання документів посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію КОРО шляхом внесення змін до інформаційної системи ДФС та здійснення відповідних записів на титульній сторінці КОРО.
Усі доповнення або виправлення на титульній сторінці КОРО засвідчуються підписом посадової особи контролюючого органу, яка здійснила перереєстрацію, та печаткою контролюючого органу.
ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ РК?
Не пізніше п’яти робочих днів з дня виникнення підстав для перереєстрації суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та РК, яка підлягає перереєстрації. Посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РК шляхом внесення змін до інформаційної системи ДФС та здійснення відповідних записів на реєстраційній сторінці РК. Усі доповнення або виправлення на реєстраційній сторінці РК засвідчуються підписом посадової особи контролюючого органу, яка здійснила перереєстрацію, та печаткою контролюючого органу
ЯКИМ ЧИНОМ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ВИПРАВЛЕННЯ В КОРО?
Виправлення записів у КОРО може бути зроблено тільки тими особами, які здійснювали ці записи, або особами, які виконують їх обов’язки. Виправлення повинно засвідчуватись підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання - фізичної особи - підприємця.
Зіпсовані аркуші КОРО та такі, на яких зроблено більше п’яти виправлень, слід перекреслити по діагоналі з обох боків, зробити на них напис «Анульовано», проставити дату анулювання, засвідчити підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання - фізичної особи - підприємця. Усі дані з анульованого аркуша переносяться на новий аркуш КОРО, номер якого проставляється на анульованому аркуші.
Добавить комментарий к новости "АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ ЩОДО ПОРЯДКУ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ КНИГИ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА ГОСПОДАРСЬКУ ОДИНИЦЮ"