Податок на нерухомість: порядок нарахування та сплата
Опубликовано: ДПІ у м. Чернівцях
Чернівецька ОДПІ звертає увагу платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки про наближення терміну сплати авансового внеску з податку на нерухомість юридичними особами в розмірі ¼ від суми, відображеної в річній декларації, за ІІ квартал 2018 року (граничний термін сплати – 27.07.2018).
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є юридичні і фізичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб. Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відповідно до пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, а базою оподаткування — загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (пункт 266.3 стаття 266 Кодексу).
Сума податкових зобов’язань обчислюється платником податку за кожним типом об’єкта нерухомості та декларується у Податковій декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 408.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування Декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Особливості заповнення уточнюючих Декларацій, у разі виникнення необхідності уточнення задекларованих сум податкових зобов’язань з податку, наведені у додатку до листа ДФС від 13.05.2017 № 11897/7/99-99-12-02-03-17 «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
Відповідно до вимог статті 12 Кодексу сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Нагадуємо, що з 1 січня 2018 року набрала чинності нова редакція статті 12 Кодексу, згідно з підпунктом 12.3.3 пункту 12.3 якої копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін до них.
Задля забезпечення реалізації вимог статті 12 Кодексу на офіційному веб-порталі ДФС України створено розділ «Ставки місцевих податків та зборів» у рубриці «Податки, збори, платежі» за посиланням http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv/.
Добавить комментарий к новости "Податок на нерухомість: порядок нарахування та сплата "