Сторінку сайту, на якому фахівці Чернівецької митниці ДФС проводили web - конференцію відвідали 65 інтернет користувачів
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
Захід проводився на сайті інтернет – видання міста Чернівці 0372 UA, у розділі фіскальна служба onlinehttps://www.0372.ua/p/sfsonline. Також можна було зателефонувати за номером (0-372) 54-55-76.
На запитання платників в режимі on – line, щодо запровадження застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів відповідав начальник управління організації митного контролю Чернівецької митниці ДФС Зігрюк Владислав Аврелович.
Серед запитань – переваги застосування «єдиного вікна», у яких випадках обов’язкове і коли добровільне застосування, терміни отримання електронних повідомлень, тощо.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні запитання та відповіді на них:
У яких випадках та до якого строку продовжено можливість добровільного застосування системи «єдиного вікна»?
Можливість добровільного застосування системи «єдиного вікна» продовжено до 31 січня 2019 року у наступних випадках: переміщення товарів транзитом; вивезення за межі території України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом; ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях
З якою метою запроваджено «Єдине вікно» - чи запрацює?
Новації дозволять оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю, спростять ведення зовнішньоекономічної діяльності, а також мінімізують корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.
У який термін надсилається підприємству електронне повідомлення? Маю на увазі після випуску з пункту пропуску через державний кордон України.
Інформаційна система протягом однієї години після випуску з пункту пропуску через державний кордон України для переміщення у митницю призначення задекларованих у попередній або періодичній митній декларації товарів автоматично формує та надсилає підприємству електронне повідомлення.
Прошу уточнити - яка інформація зазначається в електронному повідомленні, що надсилається підприємству після випуску з пункту пропуску через державний кордон України для переміщення у митницю призначення задекларованих у митній декларації товарів?
В електронному повідомленні, яке Інформаційна система протягом однієї години після випуску з пункту пропуску через державний кордон України для переміщення у митницю призначення задекларованих у попередній або періодичній митній декларації товарів автоматично формує та надсилає підприємству, зазначаються: реквізити попередньої або періодичної митної декларації; дата і час випуску товарів з пункту пропуску через державний кордон України; види державного контролю, які здійснено у формі попереднього документального контролю у пунктах пропуску через державний кордон України органами доходів і зборів;види державного контролю, які завершено у пункті пропуску через державний кордон України; види державного контролю, які необхідно завершити у зонах митного контролю на митній території України; вичерпний перелік документів та/або відомостей, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення необхідного виду державного контролю.
Яким чином митники приймають рішення про завершення відповідних видів контролю?
Після отримання через інформаційну систему від підприємства визначених документів уповноважена особа контролюючого органу приймає рішення про завершення відповідного виду контролю, проведення огляду, додаткової обробки товарів або знищення вантажу або повернення його за межі митної території України та вносить повідомлення про прийняте рішення до інформаційної системи, яка в свою чергу повідомляє підприємство.
У чому практично полягає спрощення та оптимізація митних процедур за принципом «єдиного вікна»?
За допомогою «єдиного вікна» взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.
Такий принцип дозволить спростити для учасників зовнішньоекономічної діяльності умови подання документів для отримання відповідних видів контролю, оптимізувати участь посадових осіб контролюючих органів у здійсненні державного контролю товарів, скоротити час проведення державних видів контролю, спростити ведення зовнішньоекономічної діяльності та мінімізувати корупційні ризики завдяки автоматизації процесів.
Разом з тим, вирішено проблему, спричинену необхідністю надсилання платниками одних і тих самих сканованих документів кілька разів. Саме на це було найбільше нарікань з боку платників. Відтепер документ, який вже подавався в інформаційну систему в сканованому вигляді, надавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якої прикріплявся цей документ, і він буде доступним в інформаційній системі для відповідних контролюючих органів.
Добавить комментарий к новости "Сторінку сайту, на якому фахівці Чернівецької митниці ДФС проводили web - конференцію відвідали 65 інтернет користувачів"