У фіскальній службі Буковини на підсумковій нараді окреслено нові завдання та пріоритети
Опубликовано: Пресслужба ГУ ДФС у Чернівецькій області
Днями, відбулася підсумкова нарада органів ДФС у Чернівецькій області за участі начальників об’єднаних державних податкових інспекцій в районах та м. Чернівцях, відділу податкової міліції та керівників структурних підрозділів обласного апарату. Очолював засідання в.о. начальника Головного управління ДФС Буковини Віталій Петрович Шпак.
Обговорили результати роботи територіальних фіскальних органів регіону за 7 місяців цього року та визначені пріоритетні завдання по збору платежів до загального фонду Державного бюджету України в серпні та до кінця нинішнього року.
Попри певні досягнення - з початку року територіальними органами фіскальної служби області забезпечено збір платежів до Зведеного бюджету в сумі 1535,7 мільйонів гривень, що складає 122,6 відсотків планового завдання. До показників минулого року зафіксовано плюс 469,3 мільйона гривень додаткових надходжень. До державного бюджету за цей період Чернівецька область забезпечила 589,5 мільйонів гривень платежів, що склало110,0 відсотків. У порівнянні з відповідним періодом 2015 року обсяг збору зріс майже на 432,8 мільйонів гривень. До місцевих бюджетів зібрано майже 946,1 мільйон гривень, що на 633,5 мільйонів гривень більше ніж за 7 місяців минулого року. При цьому розрахункову базу виконано на 132,1відсоток, а приріст сплати податків у порівнянні з минулим роком склав 49,3 відсотки -– поряд з цим, окремими відділеннями ОДПІ не забезпечено виконання індикативів у звітному періоді. Не досягнено запланованих результатів збору податків до бюджетів:
Вижницьким відділенням Вижницької ОДПІ - на 79,1 відс. (- 1,1 млн.грн.) у т.ч, недобір по рентній платі за надра – 1,6 млн.грн.); Хотинським відділенням Новоселицької ОДПІ - на 98,7 відс. (- 22,6 тис.грн.), з них по ПДФО – 94,3 відс. (-37,3 тис.грн.) та військовому збору - на 88,6 відс. (- 28,5 тис. грн.); Новодністровським відділенням Сокирянської ОДПІ - на 98,5 відс. (- 53,5 тис. грн.), з них по ПДФО – 96,8 відс. (- 21,0 тис.грн.) та військовому збору - на 81,2 відс. (- 52,7 тис. гривень).
Одночасно, не забезпечено виконання індикативу по військовому збору Чернівецькою ОДПІ, де рівень виконання склав 97,4 відс. ( недобір 142,9 тис.грн.) та Сокирянською ОДПІ - 97,4 відс. ( недобір 19,7 тис. гривень).
Віталій Шпак детально проаналізував роботу кожної податкової інспекції із забезпечення надходжень до бюджетів усіх рівнів у розрізі платежів та заслухав звіти начальників ОДПІ. Крім того, звернув увагу на легалізації найманої робочої сили, сплати у повному обсязі акцизного податку та поповненні місцевих бюджетів сіл та селищ.
Також, очільник фіскального відомства акцентував увагу присутніх, що першочергове завдання – спрямувати роботу своїх колективів на практичне втілення визначених Державною фіскальною службою України пріоритетів, безумовне і гарантоване виконання показників бюджету! Для нас повинні бути єдині цілі, єдині завдання і єдина на всіх відповідальність - наголосив Віталій Петрович.
Накреслюючи ряд першочергових завдань у серпні та для успішного завершення цього року, Віталій Шпак звернув увагу на необхідності залучення додаткових фінансових резервів. Йшлося найперше про платників, які декларують десятки або й сотні мільйонів валових доходів й при цьому забезпечують мізерну податкову віддачу на десяті чи навіть соті відсотка від прибутків і зобов’язав провести ретельний аналіз фінансово-господарської діяльності та відпрацювати виявлені схеми ухилення .
Також учасники засідання проаналізували ефективність контрольно-перевірочної роботи. Серед основних завдань перед аудиторами - підвищення результативності перевірок, зменшення відсотку малоефективних документальних перевірок та забезпечення стягнень заборгованостей по сплаті фінансових санкцій в повному обсязі .
В ході наради розглядалися й інші проблемні питання, які потребують невідкладного вирішення. Серед них – проведення операції «Урожай -2016» Відзначено, що під час її проведення, у аграріїв виявлено ряд порушень норм податкового законодавства. Щоб успішно завершити «Урожай – 2016» визначені подальші дії. Знов - таке потребують ще більш ретельного дослідження: звірка та виявлення земельних ділянок, які перебувають у обробці без відповідного документального оформлення; недопущення використання схем ухилення від оподаткування суб’єктів господарювання; детальний аналіз виплати реальної заробітної плати працівникам, зайнятим у сільськогосподарському виробництві; легалізація праці найманих робітників; виявлення фізичних осіб, які самостійно обробляють земельні ділянки понад обсягу площі, передбаченої для ведення особистого селянського господарства (більше 2 гектарів), залучення їх до декларування своїх доходів і добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Добавить комментарий к новости "У фіскальній службі Буковини на підсумковій нараді окреслено нові завдання та пріоритети"