Нагадування для сільськогосподарських підприємств – суб’єктів спеціального режиму оподаткування
Опубликовано: ДПІ у м. Черкасах
Заступник начальника відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного управління ДФС в області Наталія Ткаченко звернула увагу платників податку на додану вартість – суб’єктів спеціального режиму оподаткування на те, що з 1 січня ц.р. кошти на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість зараховуються (у відповідних пропорціях) протягом наступного операційного дня за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки. Минулого року кошти зараховувались день у день.
Вона нагадала, що відповідно до п. 2001.2 ст. 2001 Податкового кодексу України діють відкриті рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (рахунки 3751). А платникам-сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України, відкриті додатково:
а) рахунки 3753 (рахунки в СЕА, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 ПКУ));
б) рахунки 3754 (рахунки в СЕА, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 ПКУ;
в) рахунки 3755 (рахунки в СЕА, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 ПКУ).
Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки, сільськогосподарським підприємствам, які станом на 1.01.2016 зареєстровані суб’єктами спеціального режиму оподаткування, Державна казначейська служба України відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, відкрила додаткові електронні рахунки (3 клас рахунків, розділ 37 «Рахунки, інших клієнтів та банків», група 375 «Інші спеціальні рахунки») для кожного з виділених у пункті 209.2 статті 209 розділу V Кодексу видів операцій:
за балансовим рахунком 3753 – рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва). Кошти з таких рахунків перераховуються підрозділом Державної казначейської служби України, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:
50 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
50 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
за балансовим рахунком 3754 – рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур УКТ ЗЕД 1001-1008 та 1205, 1206. Кошти з таких рахунків перераховуються у таких розмірах:
85 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
15 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
за балансовим рахунком 3755 – рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість сільськогосподарських підприємств, що здійснюють операції з постачання продукції тваринництва УКТ ЗЕД 0102 та 0401, які обрали спеціальний режим оподаткування. Кошти з таких рахунків перераховуються:
20 відсотків – на рахунки платників в системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
80 відсотків – на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Наталія Ткаченко розказала, яким чином сільськогосподарське підприємство – суб’єкт спеціального режиму оподаткування має розрахувати загальну суму поповнення, що збільшує реєстраційний ліміт: ∑Поповнення Рахунку = ∑ПопРах 3751 (суми перераховані з поточного рахунку) + ∑ПопРах 3753 + ∑ПопРах 3754 + ∑ПопРах 3755.
Як платникам дізнатись про реквізити додаткових рахунків. Відомості про відкриті додаткові рахунки в СЕА надходять на електронну адресу платника податку на додану вартість, з якої останній відправляє податкову звітність. За відсутності доступу до електронної скриньки платник може дізнатись про реквізити нових електронних рахунків у центрі обслуговування платників (ЦОП) в державній податковій інспекції. Крім того ДФС впроваджено електронний сервіс для платників податку за формою (J/F1302301), скориставшись яким є можливість за запитом отримати реквізити електронного рахунку та інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку. Платники почали поповнювати відкриті додаткові рахунки починаючи з 13 січня. Перерахування коштів з таких рахунків відповідно до пункту 23 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, із змінами та доповненнями, розпочалось 20 січня.
Стосовно податкового обліку спеціального режиму. Податковий кредит по товарах/послугах, основних фондах, який частково використовується для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, перерозподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
Також заступник начальника відділу контролю за декларуванням ПДВ повторила порядок оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання і вивезення зернових та технічних культур у 2016 році. Починаючи з 1 січня 2016 року операції з постачання зернових та технічних культур на митній території України оподатковуються ПДВ за ставкою 20 відсотків, а операції з вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур підлягають оподаткуванню за ставкою 0 відсотків.
ДПІ у м. Черкасах
Добавить комментарий к новости "Нагадування для сільськогосподарських підприємств – суб’єктів спеціального режиму оподаткування"