Отримати субсидію, аби сплатити за комуналку, буде простіше
Опубликовано: Оксана Савицкая
Хоча тарифи на газ і тепло суттєво зростуть, уряд забезпечить субсидії та програму компенсації для найбільш уразливих верств населення. Про це йшлося на семінарі «Тарифна реформа для досягнення енергетичної незалежності України», організованому Представництвом Світового банку в Україні.
За словами директора департаменту державної допомоги Мінсоцполітики України Віталія Музиченка, для захисту населення через зростання тарифів в Україні сьогодні існують субсидії та пільги. Із червня минулого року урядом було запроваджено ще одну програму компенсації населенню додаткових витрат за рахунок підвищення тарифів на газ, тепло і воду. Її можна отримати, якщо доходи сім’ї у розрахунку на особу нижчі за прожитковий мінімум.
Віктор Музиченко повідомив, що уряд максимально спростить порядок оформлення субсидії. Необхідність надавати довідку про доходи, у тому числі і працюючих осіб, буде скасовано - Cубсидію призначатимуть лише на основі двох документів – значно спрощеної заяви і декларації про доходи і витрати сім’ї. У спрощеному порядку призначення субсидії також планується скасувати обмеження щодо наявності у власності двох житлових приміщень, двох машин, членів родини працездатного віку, але які з певних причин не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні. На можливість призначення субсидії не будуть впливати і здача в оренду житла, придбання товарів та використання послуг на суму понад 10 прожиткових мінімумів. Єдиним обмеженням буде одноразове придбання претендентом на субсидію товарів на суму понад 50 тисяч гривень.
Як підкреслив старший консультант з питань енергетики Міжнародного банку реконструкції та розвитку Борис Додонов, тарифна реформа є одним із найважливіших пріоритетів української влади, тому підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є вкрай необхідним.
Парадоксальним фактом, за словами Бориса Додонова, є те, що ринкова ціна газу для України - одна із найвищих у центральній Європі – однак, ціна газу для населення на початку минулого року була у 5 разів нижчою, ніж в Угорщині, у 6-7 разів нижчою, ніж у Естонії, Польщі, Словаччині. За його словами, якщо Україна хоче справді отримати енергетичну незалежність, тоді підвищення тарифів є неминучим кроком. А середньовживаний тариф на газ для населення має зрости на 285 %, з 1309 грн. до 5040 грн. за тис. м3 .
Саме із таких мотивів і було прийнято рішення про підвищення тарифів на газ і тепло для населення. Таким чином, під час опалювального сезону (із 1 жовтня по 30 квітня) ціна газу об’ємом до 200 м3 у місяць складе 3600 грн. за тис. м3 . На весь, спожитий понад 200 м3, газ, а також у не опалювальний сезон чи на газ для приготування їжі і підігрів води протягом року, встановлюється тариф в розмірі 7187 за тис. м3.
Добавить комментарий к новости "Отримати субсидію, аби сплатити за комуналку, буде простіше "