Правоохоронники Кам’янець-Подільського не вбачають ніякого правопорушення у діях підприємця, який проводить екскурсії на БРДМі по геологічній пам’ятці природи загальнодержавного значення - Смотрицькому каньйону - що руйнує рослинність, призводить до знищення природного ландшафту та охоронюваних видів.
Таку відповідь отримав Олександр Бригинець на своє депутатське звернення.
«Міліція не звернула увагу на моє звернення та заяву Національного екологічного центру про те, що відповідні туристичні прогулянки є прямим порушенням законодавства і є забороненими. А між тим, такі дії суперечать ст.6 Положення про пам’ятку. Можу висловити припущення, що міліція не знала, що туристичні прогулянки на БРДМі є порушенням законодавства і не розуміє, яку цінність має Смотрицький каньйон та відповідальність за його збереження. Проте, як кажуть, незнання закону не звільняє від його виконання і за подібну відповідь можна отримати покарання», – повідомив О. Бригинець.
Саме тому Бригинець звернувся до міністра внутрішніх справ України з вимогою покарати відповідальних осіб за бездіяльність у ліквідації порушення законодавства щодо нищення пам’ятки природи.
Також Бригинець як член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури наголосив, що не менш важливу роль каньйон відіграє і в галузі охорони історико-культурної спадщини, адже є унікальним для України прикладом використання природного ландшафту як фортифікаційної споруди. Архітектурний ансамбль Старого Міста у м. Кам’янець-Подільський неминуче сформований навколо центрального об’єкту – каньйону, що оточує з усіх боків старе місто.
«Тому я також прошу міністра провести семінар для працівників правоохоронних органів за участі екологів та пам’яткоохоронців про те, яку небезпеку несе порушення законодавства такого типу та про відповідальність за його недотримання», - заявив О. Бригинець.
Довідково: Каньйон у Кам’янці-Подільському - геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення, створений ще у 1984 році, Постановою Ради Міністрів УРСР №139 від 21.03.1984 р. Каньйон має виняткову природоохоронну цінність і є місцем поширення низки видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України. Смотрицький каньйон, також - водно-болотне угіддя міжнародного значення, що охороняється згідно з Рамсарською конвенцією, відповідно до Закону України від 29 жовтня 1996 року № 437/96-ВР «Про участь України в Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів». Пам’ятка природи також входить до складу Національного природного парку «Подільські Товтри».
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Міліція Хмельниччини не розуміє навіщо треба зберігати пам’ятки"