Прийняття рішення «Про створення комунального навчального закладу «Навчально-виховний комплекс №141 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» м. Києва знищить школу.
У цьому впевнені батьки учнів, що нині навчаються у середній загальноосвітній школі №141, та громадськість, які звернулися до депутатки Київради (фракція «Батьківщина») Тетяни Меліхової з проханням озвучити їхню позицію під час обговорення зазначеного питання на засіданні Київради.
«Відповідним рішенням пропонується під одним дахом створити начебто два навчальні заклади. Але зверніть увагу, що новостворений навчально-виховний комплекс своїм існуванням витісняє з існуючої школи учнів, які сьогодні в ній навчаються. У новостворений навчальний заклад - який матиме спеціальний напрямок навчання – вивчення єврейської культури та мови - навряд захочуть вступати всі діти, які проживають у мікрорайоні, де розміщена школа», - вважає Т.Меліхова.
Крім того, у вересні цього року на базі школи №141 вже була створена комунальна спортивна школа, про яку жодним словом не сказано у Договорі про співробітництво, а тому у людей виникає питання чи існуватиме вона взагалі вразі прийняття рішення.
«Тому якщо й приймати рішення про створення навчального закладу на основі школи №141, то його треба переписати, прописавши умови за якими спортивна школа матиме право на існування», - підкреслила Т. Меліхова.
Окрім громадського незадоволення щодо створення у стінах школи №141 нового навчального закладу, за словами громади, є питання і до Договору про співробітництво, який складений не на користь громади м. Києва. По-перше, Договір, був укладений між Міжнародною організацією World ORT та Дніпровською районною адміністрацією, а не з КМДА. Проте, не Дніпровська адміністрація є власником школи, а київська громада. А тому рішення щодо передачі приміщення має приймати Київрада, або за її дорученням КМДА. По-друге, відповідно до Договору Київ зобов’язаний розмістити в частині приміщення школи представництво міжнародної організації та закріпити його безстроково за організацією.
«Тобто, майно школи разом із територією, яка складає 4 га, фактично переходить до міжнародної організації у власність», - наголосила Т. Меліхова.
По-третє, Договір складений відповідно до швейцарського (Міжнародна організація зареєстрована у Женеві), а не українського законодавства, тому у випадку передачі школи Організації, ми навряд чи зможемо довести його неправомірність.
«І де гарантія, що Міжнародна організація збереже приміщення, як навчальний заклад? Тому, якщо Київрада прийме це рішення, вона фактично визнає дію договору, повинна буде його виконувати і може втратити школу. Тому за таке рішення фракція «Батьківщина» у Київраді голосувати не буде», - повідомила Т.Меліхова.
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Меліхова: Прийняття рішення про створення навчального закладу знищить школу"