Подробно
Мозаїчне оздоблення повертається на фасади дніпропетровських будинківУкраина, Днепропетровск и область | Местные новости | 08-11-2013 16:07 | «11 канал» Днепропетровск > Вести от этого источника
Папуга та сова їхні зображення виникли у Дніпропетровську майже водночас. Вони дуже різні один птах виконаний у стилі графІті, інший у мозаїці. Та обидва є прикрасами міста. Колись існувала державна програма, у рамках якої фасади закладів та житлових будинків розписували малюнками та викладувались мозаїкаи. Радянські космонавти та спортсмени пішли у минуле. Одного разу на стадіоні «Славутич», крім незрозумілого графіті, зявився справжній живопис. Портрети людей, мультиплікаційні герої та яскравий папуга. Спортсмени кажуть, що бігати, коли поряд картинка постійно змінюється, стало веселіше. Валерій завдяки такій саморекламі поступово перейшов у ранг замовних майстрів і тепер оформлює приватні будинки і басейни. Державні ж спортивні заклади поки залишаються прикрашеними хіба що такими панно. Навіть відоме художнє училище імені Мухіної створювалося, як підсобне, саме для мозаЇстів. Художник-монументаліст Олександр Шабанов каже, що у Дніпропетровську майже не залишилося гарних зразків фасадних мозаїчних панно. А колись вони створювалися одне за одним. Художник показує, що насправді має цінність у мозаїчному мистецтві. Золота смальта Софії Київської, панно створені під впливом візантійської школи у дванадцятому сторіччі. Не то, щоб на такому рівні, а й на аматорському у мозаЇчному мистецтві зараз нічого не створюється. Ганна Круть поки не може дозволити собі створити величезну мозаїку, та ось такі милі речі їй вже під силу. Головне засвоїти принцип ремесла. На це пішло два роки. Тепер Ганна учасниця міжнародних виставок. Переконує це не хенд-мейд! Одного разу до майстерні Ганни прийшла дівчина. Теж Ганна, студентка архітектурного факультету. У процесі засвоєння мозаїчної техніки виник ескіз чарівного птаха. Так як твір був великий, на допомогу прийшов Антон. Стоматолог, але теж захоплений мистецтвом мозаїки. Майстри утрьох зробили сяючу різними кольорами сову із дзеркальними очима. І запропонували її місцевим закладам освіти чи культури. Безкоштовно. Відгукнувся, як і слід було чекати, арт-центр «Квартира». Молоді художники налаштовані працювати далі. На фасаді між вікнами є ще три вільних місця. Источник: «11 канал» Днепропетровск | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаДнепропетровск![]() |
Добавить комментарий к новости "Мозаїчне оздоблення повертається на фасади дніпропетровських будинків"