![Олександр Вілкул: Вже у понад 500 міст та сіл України впроваджено технологію роздільного збирання побутових відходів](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/default.jpg)
«Значний потенціал збереження ресурсів криється у вторинній переробці, зокрема, побутових відходів, і використання їх, в тому числі, як альтернативного палива. Вже у понад 500 міст та сіл України впроваджено технологію роздільного збирання побутових відходів. Це втричі більше, ніж у минулому році», - сказав Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час робочої наради на новому сортувальному комплексі побутових відходів держпідприємства «Укрекоресурси» в Дніпропетровську.
«Запуск нових сортувальних комплексів дозволить повернути у виробництво та економіку держави коштовні ресурсні компоненти та сприятиме вирішенню проблеми забруднення довкілля. Сьогодні лише 4% від загальної кількості відходів переробляється для вторинного використання. Наше завдання збільшити цей показник до 35%, як в європейських країнах», - сказав Олександр Вілкул.
З 2010 року вже відкрито 21 сміттєсортувальну лінію за допомогою сучасних технологій поводження з побутовими відходами у 15 населених пунктах, 2 таких лінії – у Дніпропетровську. А в селі Шпатів Рівненської області відкрито завод з перероблення побутових відходів для використання у якості альтернативного палива на цементному заводі (запресовані з відходів брикети поступають до печей цементного заводу). Також, у 23-х населених пунктах триває будівництво сміттєсортувальних комплексів (планується ввести в експлуатацію у 2013-2016 роках), а в м. Макіївка Донецької області буде побудована сміттєперевантажувальна станція.
Новий сортувальний комплекс в Дніпропетровську надасть можливість збирати та переробляти 450 тис м
3
твердих побутових відходів за рік, що на 25% зменшить навантаження на полігони, мінімізує потрапляння на них сміття з тривалим періодом розпаду та забезпечить зниження ризику негативного впливу побутових відходів на навколишнє середовище та здоров’я людей.
Як повідомив Віце-прем’єру керівник ДП «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов, після переробки відходів на новій лінії, сировина потраплятиме на підприємства для вторинного використання і виробництва, зокрема, біопалива (брикетів, пілетів), картону, паперу, тари, упаковки, плитки, ниток, сітки та ін.
«Дніпропетровщина ще раз підтверджує свій статус регіону-лідера. Саме в нашій області було запущено першу та поки єдину комплексну програму поводження з відходами, спрямовану, зокрема, на вторинне використання відходів. Це дозволить системно вирішити проблеми забруднення довкілля, зупинить накопичення сміття на стихійних звалищах, створить передумови для стабілізації тарифів на збирання та вивезення, захоронення та утилізацію твердих відходів», - сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.
У 2010-2012 роках, під час керівництва Дніпропетровською областю Олександром Вілкулом, з метою вирішення проблеми побутових відходів було запроваджено систему керування побутовими відходами. Вона дала можливість системно вирішувати проблеми забруднення довкілля, впроваджувати новітні технології в галузь, створювати обласну інфраструктуру збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини.
Також у Дніпропетровській області планується відкриття 3-го пускового сміттєпереробного комплексу «Правобережний», будівництво сміттєпереробного комплексу «Лівобережний» в Дніпропетровську та сміттєпереробного комплексу у Кривому Розі, придбання спеціалізованої техніки, контейнерів та будівництво сучасних полігонів.
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул: Вже у понад 500 міст та сіл України впроваджено технологію роздільного збирання побутових відходів"