![У Паланці Уманського району відкрито погруддя Т.Г. Шевченку](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3273.jpg)
У кожної держави і народу є герої, які становлять основу їхньої історії, підґрунтя пам’яті і національної гордості. Саме таким для України є постать Тараса Григоровича Шевченка, як явище велике й вiчне – невичерпне i нескiнченне. Волею iсторiї вiн ототожнений з Україною i разом з її буттям продовжується нею, вбираючи в себе новi днi i новий досвiд народу, вiдзиваючись на новi болi й думи, стаючи до нових скрижалiв долi.
Шевченко – творець в українськiй лiтературi, в духовному життi України того могутнього i нещадного духу нацiональної самокритики, того нацiонального сорому, який завжди є потребою i передумовою великого нацiонального руху, всякого нацiонального вiдродження.
Найкращий i найцiннiший скарб доля дала йому лише після смертi: невмирущу славу i всерозквiтаючу радiсть, яку в мiльйонiв людських сердець ще по новому збуджуватимуть його твори, котрі й до сьогодні відомі в багатьох країнах світу. Їх перекладено мовами понад ста народів, вони стали однією із дорогоцінних перлин у скарбниці світової культури.
Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься в пам’яті народу. Бо є і буде Україна, і народ український, який пам’ятає слова його безсмертного «Заповіту».
У березні 2014 року весь світ відзначатиме 200-річчя від дня народження видатного українського поета та громадського діяча, ідеолога та пророка Тараса Григоровича Шевченка.
Особливо приємно, що його народила саме наша земля, зi своїми вишневими садками, зоряними ночами та рожевими світанками, котра славиться не тільки історичними подіями, а й працьовитими, духовно багатими, щирими і щедрими, гостинними і привітними людьми, які сьогодні звеличують батьківську землю працею, дбайливо зберігають національні традиції, збагачують культурну спадщину українського народу.
Вшановуючи геніальну постать, у світі споруджено майже 1000 пам’ятників, що стоять не лише на березі рідного Славутича, а й на берегах Москви-ріки, Потомаку й Сени.
До них додався ще один – на священній землі Уманщини, в мальовничому селі Паланка, в переддень загальнодержавного свята – 22-ї річниці незалежності України. Голова Уманської райдержадміністрації Анатолій Петренко та виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев, голова районної ради Сергій Кулібаба здійснили церемонію відкриття погруддя українському мислителю, поету, художнику і просвітителю, одному із найпотужніших надбань української культури, Великому Кобзареві – Тарасу Шевченку.
Історію творять мільйони, але тільки одиниці стають героями. Вони залишаються нашими сучасниками, продовжують жити не лише у підручниках, переказах і легендах, мистецьких творах та монументах, але й у нашому сьогоденному житті. Ось чому завжди, в усі часи, люди звертають погляди до тих, хто творив справді великі справи, уособлював собою країну та її народ.
Вони для нас - вищі знаки, на яких карбується історія. І великий той народ, який народжує велетнів духу, думки та дії.
Хай мирно спочиває безсмертна душа Тарасова і хай долучаються нові покоління українців до волелюбної поезії Шевченка. І прагнуть бути, як і заповідав поет, вільними.
Завжди пам’ятяємо його слова:
«Страшно впасти в кайдани,
Умирать в неволі.
А ще гірше – спати, спати.
І спати на волі.»
Зараз найголовніше – сформулювати і забезпечити реалізацію в державі національної консолідуючої ідеї, яка б містила загальноприйняту модель розвитку суспільства. Формула цієї моделі «Гідність – Розвиток – Свобода».
Складові цієї формули є домінантою вікових духовних пошуків нації. Бо віки засвідчують: історія українських перемог – історія єдності, історія українських поразок – історія розбрату.
І ще раз згадаймо слова Тараса Шевченка:
«…Думать, сіять, не ждать
І посіяне жать
Роботящими руками…»
І хай це буде нашим спільним гаслом.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики, преси та зв’язків з громадськістю Уманської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Паланці Уманського району відкрито погруддя Т.Г. Шевченку"