![У рамках реалізації інформаційної кампанії «Товари Черкащини» на Уманщині відбувся ярмарок продукції, виробленої на теренах області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3240.jpg)
Важливе місце в реформуванні економіки належить регіональній складовій. На цьому постійно наголошує Президент України Віктор Янукович, за ініціативи якого в Україні, і, зокрема, на Черкащині, реалізується Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Глава держави наполягає на тому, що від реформування економіки в цілому першочергово позитивні зрушення мають відчувати люди на місцях.
Процеси формування і реалізації державної економічної політики, зростання національної конкурентоспроможності значною мірою мають орієнтуватися на створення оптимальної системи підтримки розвитку малого і середнього підприємництва. Сьогодні одним із пріоритетних напрямків державної Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, яка була прийнята Кабінетом Міністрів України у березні цього року, є зниження адміністративних бар'єрів для розвитку підприємництва та підтримка місцевого товаровиробника. Багато позитивних зрушень у створенні комфортних умов для розвитку малого і середнього бізнесу здійснюється й на Черкащині.
Задля підтримки місцевих товаровиробників, просування на ринку продукції місцевого виробництва за ініціативи голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба було розроблено та розпочато інформаційну кампанію «Товари Черкащини», до участі в якій активно долучився й Уманський район.
Цю ініціативу активно підтримали не лише безпосередні виробники продукції, а й торговельники. Тож уже в перші дні старту цього неординарного інформаційного заходу полиці торгівельних закладів району зарясніли продуктами місцевого виробництва, а на чільному місці знайшов свою прописку логотип акції «Товари Черкащини». Слід зазначити, що діяльність торговельних організацій району перебуває під постійним контролем голови райдержадміністрації Анатолія Петренка, тому логічним є те, що в районі спостерігається тенденція до збільшення роздрібного товарообігу.
На виконання доручення голови облдержадміністрації Сергія Тулуба 20 серпня ц.р. його заступник Анатолій Івашкевич відвідав обласний ярмарок та провів нараду на території колгоспного ринку м. Умань. В організації цього заходу також взяли участь начальник департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Анатолій Костенко, заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі – начальник управління розвитку споживчого ринку Вероніка Іващенко; заступник начальника планування та забезпечення продовольчої безпеки управління споживчого ринку Володимир Купріянов та заступник начальника відділу з питань торгівельної діяльності, побуту та цінового регулювання споживчого ринку Світлана Хмейдан. На правах господарів учасників ярмарку-наради гостинно зустріли голова Уманської райдержадміністрації Анатолій Петренко, разом зі своїм першим заступником Олегом Кожем’яком, начальником управління економіки і торгівлі РДА Тетяною Солом’яною, а також головою правління районного споживчого товариства Ольгою Косою. Загалом у цьому заходів було представлено близько 90 учасників із навколишніх районів т.з. Уманського куща.
Темою обговорення обрано перспективи розвитку внутрішнього ринку, в рамках проведення загальнообласної кампанії «Товари Черкащини» та співпраці малих підприємств (цехів) із виробництва продуктів харчування з підприємствами торгівлі щодо реалізації власної продукції на споживчому ринку області
До продажу було представлено кращу продукцію, вироблену сільськогосподарськими підприємствами Черкащини, зокрема, хлібобулочні вироби, крупи, борошно, соняшникову олію, медові вироби; в широкому асортименті представлено продукцію переробної галузі, вироби з риби, м’яса, кисломолочні продукти, тощо.
І організатори заходу, і звичайні покупці мали чудову нагоду переконатись, що місцеві виробники товарів виготовляють високоякісну продукцію, до того ж, за доступними цінами.
Під час екскурсу ярмарковими рядами представники районної та обласної влади мали змогу поспілкуватися з підприємцями, керівниками районних споживчих товариств, продавцями та, безпосередньо, з покупцями.
У ході діалогу, як міські жителі, так і сільська громада, скориставшись нагодою, висловили власні бачення обласному керівництву, з боку споживача.
Після огляду ярмарку Анатолій Івашкевич провів виробничу нараду, де знову ж таки, головним питанням, на яке він акцентував увагу всіх учасників заходу, була підтримка місцевого товаровиробника та реалізація виробленої продукції місцевою торгівельною мережею.
Анатолій Григорович наголосив, що розвиток місцевих підприємств дасть потужний поштовх у створенні додаткових робочих місць та підвищенні розміру середньомісячної заробітної плати працюючим, сприятиме наповненню обласного та районного бюджетів, а також зростанню рівня життя населення в цілому.
Тому головним завданням було окреслено збільшення обсягів реалізації продукції місцевих підприємств через місцеві та обласні торгівельні мережі.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У рамках реалізації інформаційної кампанії «Товари Черкащини» на Уманщині відбувся ярмарок продукції, виробленої на теренах області"