![На Катеринопільщині розпочато видобуток бурого вугілля на Мокрокалигірському родовищі](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/3055.jpg)
Відкриття нових підприємств є одним із тих факторів, які забезпечуюють розвиток як економічної, так і соціальної сфери району. Особлива роль в успішному проведенні економічних реформ належить розвитку енергетичної галузі, про що наголосив Президент України Віктор Янукович у своєму цьогорічному Посланні до українського народу:
– Ключовими умовами успіху реформ є: забезпечення високих темпів економічного зростання – на рівні 6-7% на рік. Це повинно забезпечити зростання кількості робочих місць у всіх регіонах; розвиток енергетики, зокрема – пошук нових родовищ у західних областях України.
Нафтогазова сфера має власні особливості, пов'язані з надмірною залежністю від зовнішніх джерел ресурсів. Тому пріоритетом буде розвиток власної сировинної бази, залучення приватних інвестицій в її розробку, спрощення правового поля в цій галузі.
За підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони, яке відбулося минулої п’ятниці, Президент України Віктор Янукович доручив Уряду створити та реалізувати довгострокову національну програму енергозбереження й енергоефективності. Позитивні напрацювання в цьому плані має Черкаська область. Щодо розвитку малої енергетики Черкащина знаходиться у трійці найкращих в Україні.
На виконання цього ключового завдання в районі розпочато видобуток бурого вугілля на місцевому Мокрокалигірському родовищі. Його відкриття приурочене до 60-ої річниці заснування області. Роботи проводить ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія». Це українське підприємство займається інвестуванням в енергетичний сектор економіки України. Компанія власними силами розробляє та впроваджує проекти від стадії залучення коштів до стадії створення нових енергетично ефективних підприємств і технологій. Цим підприємством проведено значну підготовчу діяльність щодо запровадження гірничо-технічних та рекультиваційних робіт і нині вже налагоджено виробництво бурого вугілля. На сьогодні тут видобувають більше 30-ти тонн за добу, в перспективі планують ріст видобутку більше 1000 тонн за добу.
ТОВ «Енергетично-Інвестиційна компанія» не тільки сприяє розвитку енергетичної галузі, а й створює нові робочі місця. Так, на Мокрокалигірському буровугільному родовищі працюють 100 осіб робітників і спеціалістів, з яких більше 30 є місцевими жителями. З розширенням виробництва відповідно зростатиме кількість працюючих осіб. Крім цього, дирекція бере на себе зобов`язання щодо вкладу у підвищення рівня соціальної сфери села та району.
На цих питаннях акцентував увагу голова районної державної адміністрації Олексій Бардаченко в ході робочої зустрічі з директором підприємства Василем Терещенком. Очільник району ознайомився з виробничим процесом, рекультиваційними роботами з відновлення стану грунтів та наголосив на збільшенні кількості робочих місць для жителів району, окреслив спільні завдання для вирішення соціальних питань, було досягнуто низки конкретних домовленостей.
– Відкриття цього підприємства на території району має надзвичайно важливе значення для його розвитку в цілому. Ця подія засвідчує виконання реформ Президента України Віктора Януковича – це рух уперед щодо енергетичної безпеки. Також слід визнати, що – це перший за часів незалежності проект держави з відкритого видобутку бурого вугілля на території нашої області. Вважаю, що реалізація проекту з добутку бурого вугілля на Мокрокалигірському буровугільному родовищі покращить економічну та соціальну ситуацію в районі та сприятиме його процвітанню, – відзначив голова райдержадміністрації Олексій Бардаченко.
За інформацією відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю у справах преси та інформації апарату Катеринопільської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Катеринопільщині розпочато видобуток бурого вугілля на Мокрокалигірському родовищі"