![На Шполянщині відбувся обласний легкоатлетичний пробіг пам’яті видатного спортсмена-земляка Івана Чернявського](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2936.jpg)
3 серпня в Шполі відбувся сьомий обласний легкоатлетичний пробіг пам’яті видатного спортсмена-земляка Івана Чернявського. Для Шполянського району це – ювілейний, п’ятий, марафон з бігу по шосе за маршрутом Шпола-Скотареве-Товмач, присвячений пам'яті чемпіона Європи з бігу на стаєрських дистанціях, учасника Олімпійських ігор у Мельбурні 1956 року, легкоатлета Івана Єремійовича Чернявського.
Відкриваючи свято любителів бігу, марафонців області привітала заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця.
– Приємно, що слава про досягнення нашого земляка, легендарного спортсмена, тренера та наставника не тьмяніє і сьогодні, а ця подія з кожним роком набирає все більшого розмаху, приваблює все більше учасників, глядачів та вболівальників,– наголосила у своєму виступі Ольга Іванівна.
Ольга Шпиця також повідомила, що за сприяння голови райдержадміністрації Олександра Черевка, до цього свята відремонтовано частину дороги, яка раніше створювала незручності під час пробігу, побажала учасникам марафону запалу, терпіння, наполегливості, підтримки вболівальників, аби кожен зміг якомога повніше реалізувати свою спортивну майстерність для здобуття перемоги!
Дівчата в українських костюмах вручили спортсменам коровай від жителів Шполянщини. Гарного старту та вдалого фінішу побажав легкоатлетам міський голова Віктор Заскалета. Теплими спогади про Івана Чернявського поділилися шполяни Володимир Зданевич, який у1953 році працював головою Шполянського райсоюзспорту, та заслужений тренер України Василь Оберемок.
Голова клубу любителів бігу «Ритм» Юрій Воробйов та ветеран спорту Валентин Захаревич подякували владі за відремонтовану частину дороги, якою пролягає традиційний маршрут пробігу, зазначивши, що це, дійсно, для них є чудовим подарунком до свята бігу.
На центральній площі міста колону спортсменів, вболівальників та гостей району своїми показовими виступами вітав танцювальний колектив «Еліта» районного будинку культури. Організаторами марафону стали Черкаський клуб любителів бігу «Ритм» (голова клубу Юрій Петрович Воробйов),Черкаський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», відділ у справах сім’ї, молоді та спорту Шполянської райдержадміністрації. Спонсором пробігу ― ПрАТ «Шполянський завод продтоварів»,торгова марка «Жайвір» .
А почесне право надати старт отримав заслужений тренер України з легкої атлетики Василь Михайлович Оберемок.
Забіги проходили на дистанціях 5 км (Скотареве-Товмач) та 21 км (Шпола-Товмач). Всього у змаганнях взяло участь близько 40 учасників, які представляли різні регіони області та України. Це – учасники з Рівненської, Кіровоградської та Черкаської областей. Нашу область представили учасники з Черкас,Сміли та Умані. Від району – з сіл Мар’янівка, Матусів, Скотареве, Васильків та м.Шполи. Наймолодшому учасникові Михайлу Руденку зі Шполи –12 років,він разом з братом Олександром другий рік поспіль бере участь у пробігу. Найстаршому – Валентину Захаревичу з Черкас – 84 роки.
Переможцем у бігу на 5 км став Олександр Кузуб зі Шполи з рекордом пробігу 20 хв.06сек.Серед жінок – Світлана Козир з Олександрії з результатом 31 хв. 29 сек.
На дистанції 21 км з чудовим результатом традиційно переміг Сергій Зайченко з Олександрії (1г.11хв.22сек.) Серед жінок – Руслана Тищенко зі Сміли (1г.58хв.34 сек.)
Переможців нагороджено кубками, грамотами та медалями. На фініші учасників зустрічали з оркестром. Всі вони отримали пам’ятні подарунки, квіти.
За повідомленням відділу з питань внутрішньої політики, зв'язків із громадськістю та у справах преси Шполянської райдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Шполянщині відбувся обласний легкоатлетичний пробіг пам’яті видатного спортсмена-земляка Івана Чернявського"