У рамках гастрольного турне Україною «Спадщина», присвяченого 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, Черкащину відвідали артисти із далекого канадського міста Саскатун : 1149806 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

У рамках гастрольного турне Україною «Спадщина», присвяченого 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, Черкащину відвідали артисти із далекого канадського міста Саскатун

У рамках гастрольного турне Україною «Спадщина»,  присвяченого 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка,  Черкащину відвідали артисти із далекого канадського міста Саскатун

У рамках гастрольного туру Україною, присвяченого 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, до Черкас приїхав український хор, а також оркестрова група «Ластівка» й ансамбль народного танцю «Павличенко» з канадського міста Саскатуна. Канадські артисти, добираючись до України, зазнали чимало пригод, адже переліт на Батьківщину своїх пращурів долали з чотирма пересадками. До того ж, весь гастрольний тур оплачують власним коштом. Проте все це – ніщо, порівняно з тим настроєм, з яким прилетіли саскатунці. Адже привезли із собою величезну закоханість в отчий край, любов до української пісні, народного танцю, яку зберегли і примножували від покоління до покоління їхні рідні та вони самі.
«Концертна програма «Спадщина» – це понад 60 артистів, п’ять міст України й один концерт у Канаді. Під спільним художнім керівництвом із Лаврентієм Клопущаком колектив об’єднав зусилля в програмі пісень, танців і вокально-хореографічних композицій. Своє турне Україною канадські виконавці присвячують також 125-річчю поселення українців у Канаді та пам’яті засновника ансамблю і новатора українського танцю в цій країні Люсі Павличенко.
– У своїх виступах ми розповідатимемо про життя та духовну спадщину українців у Канаді, починаючи з історії перших поселенців кінця ХІХ ст.», – розповів Сергій Королюк, художній керівник програми.
Гастрольне турне Україною розпочалося 24 липня й завершиться 6 серпня. До Черкас з неймовірно чудовим мистецьким дійством вже ознайомились в Житомирі, Чернівцях і Львові. Опісля виступу в Палаці культури «Дружба народів», який відбувся 3 липня, канадські гості 4 липня побували в Каневі, де, зокрема, з особливим душевним трепетом піднялися на Чернечу гору, аби покласти квіти на могилу Тараса Шевченка та хвилиною мовчання вшанувати Великого Кобзаря. На черзі – Київ. Далі музиканти, співаки й танцюристи виступатимуть 21 вересня в рідному Саскатуні.
Можна сказати, що «на одному подиху», переглянули і прослухали концертну програму «Спадщина» черкащани, незважаючи на те, що тривала вона у двох частинах майже три години. У залі та на балконах не було жодного вільного місця. Репертуар українського хору складався з народних та українських пісень і не вірилось, що виконують їх співаки, які все життя прожили в Канаді, а мову та звичаї перейняли від своїх предків. Слід нагадати, що перша хвиля міграції українців у Канаду розпочалася 125 років тому! Звісно, багато змін сталося з того часу, українці асимілювалися в середовище інших народів, нерідко зустрічаються сім’ї, що об’єднують представників кількох національностей чи й рас. Цікаво, що й до колективу входить лише близько чверті етнічних українців. А виступати в його складі за велику честь для себе мають представники інших національностей.
У І частині концерту народні пісні: «Діброва зелена», «Косарі косять», «Весняний шум», «Через поле широкеє», «Як служив я в пана», «Господиня гарна», «Гуляночка», змінювались піснями на слова Тараса Шевченка: «Бандуристе, орле сизий», «Думи мої», Дмитра Луценка «Зачарована Десна». Коли зазвучали перші з пісень, у багатьох глядачів на очах бриніли сльози, а серця проймало щемливим трепетом. «Вони більші українці, аніж ми», – зачарований виступами канадців сказав один із молодих чоловіків. Лише коли у пісенний вінок почали вплітатися хореографічні сюїти «Бабина скриня», «Ойра», «Аркан», «А ля козаки» настрій в залі поліпшився.
Радували різноманіття голосів, неповторне виконання українських та народних пісень. Та не менш захоплюючими були й танці. Здавалося, то не з далекої Канади із суворим кліматом провінції Саскачеван, головним містом якої є Саскатун, виступали співаки та танцівники, а з нашої Центральної України, Волині, Закарпаття, Буковини, Гуцульщини, Полісся чи Поділля. З кожного куточка нашої держави канадські артисти перейняли найкращі танцювальні традиції. Милували око майстерно виконані в українському національному стилі сценічні костюми співаків, танцюристів і музикантів.
Насиченою вдалася і  друга частина концертної програми. Український хор натхненно проспівав народні пісні: «Калино-малино, чого в лузі стоїш?», «Повіяв вітер степовий», «Дунаю, Дунаю», «На городі верба рясна», «Ой, чий то кінь стоїть», «Розпрягайте хлопці коні».
Особливо зворушливо й урочисто-сумно линула залою улюблена не лише черкащанами, а й всією Україною, пісня-реквієм «Степом-Степом» на слова Миколи Негоди та музику Анатолія Пашкевича…
Не передати словами, з яким захопленням танцівники виконали хореографію «Закарпатська сюїта», присвячену пам’яті пані Люсі Павліченко – засновниці ансамблю (у 1967 році). Це завдяки їй, як художньому керівникові, танцювальний ансамбль досяг нинішньої майстерності, а 1992 року танцівники разом зі своїм художнім керівником побували в гастрольному турне Україною та виступили в Київській Хореографічній залі Слави.
До речі, 1993 року, з метою розширення репертуару, до танцювального ансамблю було запрошено з України Сергія Королюка, який 1995 року став художнім керівником колективу і привів його до нових творчих висот.
Заливисто-бадьоро звучала добре знана на Черкащині пісня «Наливаймо, браття» на слова В. Крищенко, музику В. Лісовол. Молоді виконавці виконали сучасну пісню «Старенький трамвай» на слова та музику О. Шевченко.
Приємно відзначити, що завдяки виступам ансамблю народного танцю Павличенко, українського хору та оркестрової групи «Ластівка»  українські танці, пісні захоплюють глядачів Канади, США, інших країн світу от вже понад 30 років, популяризуючи нашу українську культуру та звичаї.
У заключній частині «Спадщини» виконавці презентували черкащанам «Канадський калейдоскоп», хореографічну композицію та музичний монтаж якого підготовлено Сергієм Королюком.
На сцені з’явилося велике полотнище канадського прапора. А потім виконавці представили кожну з найчисельніших націй, які проживають в цій багатонаціональній країні. За переписом 2001 року найбільша група жителів Канади називає себе «канадцями» (39,4%), оскільки більшість канадців, особливо ті, чиї предки приїхали за часів колонізації, розглядають себе як канадський етнос. Далі йдуть ті, хто називає себе англійцями (34,4%), французами (25,7%), німцями (3,6%), італійцями (2,8%), українцями (1,7%), аборигенами (індіанцями і ескімосами – 1,5%), китайцями (1,4%), голландцями (1,4%), поляками (0,9%), росіянами (0,1%). За останні десятиліття сильно змінився етнічний склад найбільших канадських міст – Торонто, Монреаля і Ванкувера у бік збільшення ваги населення з країн Близького Сходу, Китаю, Індії, Латинської Америки та інших регіонів світу.
Так само в Канаді поширено й різноманіття мов, найпоширенішими з яких є: англійська 20,6 млн. осіб (67,1%); французька 6,6 млн. осіб (21,5%); китайська 0,8 млн. осіб (2,6%); пенджаби 0,2 млн. осіб (0,8%); іспанська 0,2 млн. осіб (0,7%); італійська 0,2 млн. осіб (0,6%); українська 0,1 млн. осіб (0,5%); арабська 0,1 млн. осіб (0,5%); німецька 0,1 млн. осіб (0,4%); тагальська 0,1 млн. осіб (0,4%).
І найголовніше, що цією великою міжнародною спільнотою, канадці змогли збудувати не тільки одну з найпотужніших держав світу, а й створити належний добробут для кожної канадської родини.
Завершилася концертна програма виконанням Державних гімнів Канади та України.
У подяку канадським артистам на сцену внесли корзину квітів від голови обласної державної адміністрації Сергій Тулуба.
Творчий вечір відкрив вітальним словом і опісля його завершення подякував канадським артистам за їх прекрасний виступ та побажав їм успіхів у майбутній творчості художній керівник Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка Сергій Проскурня.
І надалі свою місію український хор, оркестрова група «Ластівка» й ансамбль народного танцю «Павличенко» вбачають у збереженні та розвитку української культури, збагачення мистецтва українського народно-сценічного танцю, збереженні української автентичності та поєднанні українських звичаїв з особливостями багатонаціональної канадської культури.
Наталя Борисюк, член Національної спілки журналістів України
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації


Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "У рамках гастрольного турне Україною «Спадщина», присвяченого 200-річчю від Дня народження Тараса Шевченка, Черкащину відвідали артисти із далекого канадського міста Саскатун"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 11
Новых вестей вчера: 13

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта