![За півроку платники єдиного податку спрямували до бюджету 80, 7 мільйонів гривень](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1717.jpeg)
Це на 32,2 млн.гривень більше, ніж торік за 6 місяців. Темп росту становить 166,6 відс. Про це повідомила заступник начальника Головного управління Міндоходів у Черкаській області Тетяна Проценко.
Вона розповіла, що в області працюють 35,3 тисячі платників єдиного податку – юридичних та фізичних осіб, що на 6,5 тисяч більше, ніж працювало у 2011 році (28,8 тисяч осіб) та на понад тисячу більше, ніж торік (34,3 тисячі). Сплата єдиного податку у порівнянні з 2012 роком зросла в 1,7 раза (з 48,4 тис.грн. до 80,7 тис.грн.).
Втім зростання кількості суб’єктів підприємництва, які сплачують єдиний податок відмічено в цілому в Україні. Так, чисельність фізичних осіб, що наразі є платниками єдиного податку, зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 75 тис. осіб., до 1,17 млн. підприємців. Крім того, на 20 тис. зросла чисельність юридичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування. Сьогодні в державі 155 тис. таких підприємств. В поточному році фізичні особи - «спрощенці» сплатили 2,1 млрд. грн., що на 71,4% більше від показників минулого року. Юридичні особи сплатили до бюджету 722,1 млн. грн. (на 304,6 млн. грн. більше, ніж торік).
Також Тетяна Проценко поінформувала, що Міністерство доходів і зборів України проводить значну роботу у напрямку полегшення умов ведення бізнесу та створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Зокрема, у 2012 році введено дві додаткові групи платників єдиного податку – 5 и 6. У 5 групу включаються фізособи-підприємці, на яких працює до 20 співробітників і чий обсяг річного доходу не перевищує 20 млн. грн. До 6 групи відносяться юридичні особи, які мають не більше 50 співробітників і обсяг річного доходу не більше 20 млн. грн. З 2013 році платникам 5-ої групи спрощенців було зменшено ставки єдиного податку з 10% та 7 % до 7% та 5% відповідно, а для 2-ої групи – введено подання звітності раз на рік, а не щоквартально. «Спрощенці» також мають можливість подавати заяви про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді, до того ж за власним рішенням протягом року вони мають змогу змінювати групу або ставку податку. Широко застосовується невтручання в діяльність бізнесу, де немає ризиків несплати податків. Зменшено кількість планових перевірок, відмінені фактичні перевірки.
«І в подальшому для малого та середнього бізнесу запроваджуватимуться новації, спрямованих на подальшу дерегуляцію цього сегменту. Незабаром будуть спрощені правила реєстрації та взяття на облік платників єдиного податку та ПДВ. Також з 1 січня 2014 року саме «спрощенці» першими отримають можливість користуватися новим сервісом – електронною перевіркою. Для цього достатньо буде повідомити територіальні органи Міндоходів про своє бажання пройти перевірку дистанційно за 10 днів до її проведення», – відзначила Тетяна Проценко.
За повідомленням Головного управління Міндоходів у Черкаській області
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " За півроку платники єдиного податку спрямували до бюджету 80, 7 мільйонів гривень "