![На Черкащині обговорено результати роботи з реорганізації первинної ланки медичної допомоги](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1541.jpg)
Розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини є одним із основних стратегічних напрямків і одним із головних завдань області. Про це наголосив заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан, виступаючи під час засідання комісії з питань охорони здоров’я Української асоціації районних та обласних рад.
– Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації в області затверджено «План-графік оптимізації мережі та потужностей закладів охорони здоров'я Черкаської області на 2011-2014 роки». В ньому визначено поетапний перехід та реорганізацію окремих закладів первинного рівня надання медичної допомоги на засади сімейної медицини, – доповів Олег Найдан. – Так, в області всі медичні заклади сільської місцевості передано на районний бюджет.
Протягом 2 останніх років 20 дільничних лікарень реорганізовано в лікарські амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Вивільнені кошти направлені на покращення матеріально-технічної бази, проведення капітальних ремонтів закладів охорони здоров'я сільської місцевості.
Відкрито 23 нові дільниці загальної практики-сімейної медицини, із них 6 – в сільській місцевості.
На сьогодні функціонують 155 закладів загальної практики-сімейної медицини (31.03.2012 – 150), у цих установах працюють 337 сімейних лікарів, що дає змогу охопити обслуговуванням сімейними лікарями більше половини населення області. Питома вага охоплених медичним обслуговуванням на засадах загальної практики-сімейної медицини сільських жителів становить 66,7 % (2012 рік – 65,4%).
Загальна кількість дільниць загальної практики-сімейної медицини становить 418.
За словами заступника директора Департаменту, звичайно, укомплектованість штатних посад сімейних лікарів недостатня і становить 69,2 % (2012 рік – 70,1%). Але ми розуміємо, що сімейний лікар є ключовою фігурою в реалізації завдань первинної медико-санітарної допомоги. Саме від його відмінної фахової підготовки запрацює первинна ланка.
З цією метою відкрито Центр підвищення кваліфікації лікарів, де організовано і проведено 6 циклів спеціалізації за фахом «Загальна практика-сімейна медицина». Під час їх проведення підготовлено 203 лікаря-спеціаліста. Наразі на базі Центру проводиться черговий виїзний цикл спеціалізації за фахом «Загальна практика-сімейна медицина», де навчаються ще 12 лікарів.
– Наразі Департаментом охорони здоров’я завершуються етапи модернізації мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, проведено детальні аналізи: демографічних показників території обслуговування; стану здоров’я населення; ресурсного забезпечення ЗОЗ; розподілу обсягів надання медичної допомоги між лікаря первинної медичної допомоги (та лікарями-спеціалістами), – повідомив Олег Найдан. – Окрім цього, сформована матеріально-технічна база закладів/підрозділів ПМД у відповідності табелів оснащення, а також триває створення Центрів ПМСД як юридичних осіб.
У підсумку виступу Олег Володимирович наголосив, що там, де є порозуміння між громадою, медичними працівниками та місцевою владою – справа йде належним чином.
За повідомленням Прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині обговорено результати роботи з реорганізації первинної ланки медичної допомоги"