Стан здоров’я дітей в Україні з кожним роком викликає все більше занепокоєння. За таких умов надзвичайно гостро постає питання відновлення та зміцнення здоров’я дітей, зокрема в оздоровчих таборах під час літніх канікул. Тому питання оздоровлення та відпочинку дітей зачіпає кожну українську родину і є пріоритетом у державі. Соціальні ініціативи Глави держави «Діти – майбутнє України» передбачають комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини. Один із напрямів нової соціальної політики держави передбачає розвиток та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної підтримки.
Загальний стан справ у галузі оздоровлення за останні роки свідчить про збільшення якісного компоненту оздоровчих та відпочинкових послуг, кількості дітей, охоплених оздоровчими послугами.
З 27 травня та протягом червня нинішнього року на Черкащині функціонувало 993 табори системи освіти (за планом – 983). З них 693 пришкільні табори, 295 таборів праці і відпочинку з денним перебуванням дітей, а також 5 оздоровчих таборів з цілодобовим перебуванням дітей: «Веселка» Монастирищенської загальноосвітньої школи-інтернату, заміська база відпочинку Чигиринської спеціальної школи-інтернату, «Джерельце» Кам’янського району, «Мальва» Черкаського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості та обласний табір «Мрія». У цілому задіяні 56762 дитини, або 57% (у 2012 році – 55527 дітей або 53,8%).
Усі табори з денним перебуванням відповідно до чинного законодавства України працювали не менше 14 робочих днів. Оздоровчі табори працюють у кілька змін, тривалість яких становить 21 день. У пришкільних таборах для дітей організовано 2-3-разове збалансоване харчування.
У сучасних умовах особливого значення набуває підтримка обдарованих дітей. Президентом України В.Ф.Януковичем 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості. Серед соціальних ініціатив Президента «Діти – майбутнє України» чільне місце відведено започаткуванню роботи літніх шкіл для обдарованих дітей.
У районах та містах на базі таборів з денним перебуванням дітей, які функціонували при загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, працювало 76 літніх шкіл для 2893 творчо обдарованих дітей. Найбільше таких шкіл було відкрито у Черкаському (29), Тальнівському (10), Звенигородському та Христинівському районах (по 6).
Цього року вперше на базі Черкаського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості, малої академії наук учнівської молоді у рамках табору «Еврика» організовано роботу двох літніх обласних профільних шкіл Малої академії наук – філологічної та фізико-математичної, де вдале поєднання навчання, творчості та повноцінного відпочинку створюють належні умови для повноцінного розвитку юних дарувань.
У цілому заплановано охопити різними формами оздоровлення і відпочинку 80% обдарованих дітей.
Програмами та планами виховної роботи таборів передбачаються розважальні та пізнавальні заходи, спрямовані на формування у дітей свідомого ставлення до свого здоров’я, культури поведінки, кращих національних традицій, історії та культури свого народу, патріотизму тощо. Для дітей організовуються відвідання музеїв, парків, театрів, екскурсійні поїздки до історичних та пам’ятних місць Черкащини, до інших міст України.
Так, учні пришкільного табору «Сонечко» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради побували на страусиній фермі у с.Нечаївка Черкаського району. Діти з великим задоволенням розглядали страусів та слухали розповідь про них від працівників ферми.
Відпочивальники табору «Ромашка» Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здійснили поїздку до Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.
6 червня – День екскурсії для республік дитячого табору при Сигнаївському НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів» «Дзвіночок». Цього дня діти вирушили в мандрівку до м.Черкас. Хоча дорога і не близька, але всім дуже хотілося відвідати краєзнавчий музей, планетарій, Долину Троянд, ну і, звичайно, зоопарк.
Табірчани Маньківського позаміського дитячого оздоровчого закладу «Дивокрай» здійснили поїздку до окраси всієї Черкаської області - дендропарку «Софіївка».
З другої декади червня для учнів середньої та старшої ланки було відкрито ще 7 таборів з денним перебуванням дітей, які працюють на базі позашкільних навчальних закладів м.Умані та Маньківського району, а також 5 оздоровчих таборів з цілодобовим перебуванням. З липня у три зміни буде працювати наметовий табір Черкаського міського клубу юних моряків з флотилією.
Крім цього, у липні працюють обласні літні школи для обдарованої молоді. Зокрема на базі обласного Центру еколого-натуралістичної творчості, малої академії наук - табір «Еврика», учасники якого планують здійснити щорічну екологічну експедицію учнівської молоді «Екологос» до Канівського природного заповідника. До роботи в експедиції будуть залучені провідні фахівці та науковці вищих навчальних закладів Черкащини.
Під час літньої оздоровчої компанії на Черкащині проводяться уроки плавання. От наприклад, у Корсунь-Шевченківському районі працювало 18 пришкільних таборів, 12 таборів праці та відпочинку, 3 літні школи, профільний табір при РЦДТ – з них всього охоплено 1255 дітей. Ці діти навчалися плаванню на базі басейну Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Сахнівки, який був відновлений у 2011 році.
У Золотоніському районі проводяться заняття з плавання для учнів 3-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів району. Охоплено навчанням близько 400 учнів 26 шкіл району. Всі школи згідно з графіком підвозяться до бази «Придніпровська» с. Чапаївка де місце для плавання обладнано відповідно до законодавства.
У м.Умані уроки плавання проводили на базі місцевого спортивно-оздоровчого комплексу.
У Чорнобаївському районі діє 25 метровий плавальний басейн при районному спорткомплексі, який дає можливість навчати плаванню та оздоровлювати дітей цілий рік.
Керівництво Департаменту освіти і науки ЧОДА прагматично налаштоване на виконання головних завдань оздоровчої кампанії 2013 року, серед яких: забезпечення 100-відсоткового оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 80% – творчо обдарованих дітей, збереження інфраструктури оздоровчих таборів та створення належних безпечних умов перебування в оздоровчих таборах.
За повідомленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На часі – оздоровча кампанія"