![Здобутки галузі охорони здоров’я Черкащини представлено делегаціям із різних областей України](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1526.jpg)
Сьогодні під час засідання комісії з питань охорони здоров’я Української асоціації районних та обласних рад, яку проводив голова обласної ради Валерій Черняк, обговорено стан та перспективи реформування галузі охорони здоров’я в Черкаській області.
Захід проходив за участі почесних гостей з інших регіонів України, зокрема делегації з АР Крим, Вінниччини, Волині, Чернігівщини, міста Київ та представників районних рад та закладів охорони здоров’я як обласних,так і районних.
Урочисто відкрив засідання перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев.
– Реформування системи охорони здоров'я, перш за все, спрямовується на забезпечення рівного доступу до якісної безоплатної медичної допомоги усім верствам населення, зокрема дітям, особливо тим, які потребують допомоги. Саме тому обласна державна адміністрація, обласна рада в структурі соціально-економічного розвитку області визначили пріоритетним напрямком – галузь охорони здоров'я. Як результат: за останні кілька років вже досягнуто ряж позитивних результатів, які відчули на собі черкащани, – наголосив Сергій Рябцев.
– Наше спільне завдання, – відзначив перший заступник голови ОДА під час свого вітання, – це підвищення стандартів якості життя населення області.
У ході зібрання з основною доповіддю виступала голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, директор Черкаського медичного коледжу Інна Губенко. Про модернізацію первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини та екстреної медичної допомоги в області розповіли заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан та в.о. директора КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради» Владислав Свириденко відповідно.
– Вперше за останні роки незалежності України нам вдалося повністю забезпечити слуховими апаратами інвалідів війни, чорнобильців та афганців, – доповіла Інна Губенко. – Так, за минулий рік 430 осіб пільгової категорії населення забезпечено слуховими апаратами на загальну суму 658 тис. грн., проведено зубопротезування – 2700 особам, на суму – 1 633,0 тис. грн., встановлено 14 кардіостимуляторів ветеранам війни на суму 100 тис. грн., 110 ветеранів війни забезпечено штучними кришталиками на суму 38 тис. грн., проведено ендопротезування 24 особам пільгової категорії на суму 525 тис. грн. Робота в цьому напрямку продовжується.
Окрім цього, за підтримки облдержадміністрації та обласної ради проводиться значна робота, направлена на поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів області. Зокрема, проведено поточні та капітальні ремонти у 120 фельдшерсько-акушерських пунктах, 30 лікарських амбулаторіях та у 12 відділеннях лікарень області.
– Ми турбуємось про людей, – наголосила Інна Яківна. – З цією метою в області продовжується робота щодо створення на базі лікувально-профілактичних закладів області аптечних пунктів «Медичний кошик», згідно з яких громадяни можуть придбати ліки на 30 відсотків дешевше. Вже працює 50 таких пунктів.
На повну працює обласний діагностично-консультативний центр, в якому безоплатно надаються медичні послуги за всіма напрямками медицини. За 3 місяці роботи Центру прийнято понад 35 тис. осіб.
За словами голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, на досягнутому ми не збираємось зупинятись; в цьому році буде завершено реконструкцію поліклінічного відділення Канівської центральної районної лікарні створено регіонального перинатального центру, у планах: будівництво обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та реконструкція санаторію «Пролісок» для створення міжрегіонального центру реабілітації дітей з органічним ураженням центральної нервової системи.
Після засідання шановані гості з різних регіонів України оглянули обласні медичні заклади, зокрема дитячу лікарню, діагностично-консультативний центр та кардіологічний центр.
Прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Здобутки галузі охорони здоров’я Черкащини представлено делегаціям із різних областей України"