![«Рік, який відділяє нас від минулорічного Дня Конституції, ознаменований важливими подіями», - Сергій Тулуб](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2123.jpg)
Звернення голови ОДА Сергія Тулуба до черкащан з нагоди Дня Конституції України
У ці червневі дні ми всенародно відзначаємо одне із найголовніших свят нашої держави – День Конституції.
Цим самим ми віддаємо данину історичній даті, що започаткувала новий відлік історії незалежної України.
Її прийняття стало етапною подією. Адже саме в основному законі було зафіксовано, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Конституція гарантувала утвердження реального народовладдя.
Щиро вітаю всіх громадян Черкащини зі святом нашого Основного Закону!
Вихідними документами для прийняття Конституції стали: Декларація про державний суверенітет України 1990 року, Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, що отримав всенародну підтримку на референдумі 1 грудня цього ж року.
Як результат - після тривалої, напруженої і багатогранної роботи, 28 червня 1996 року була прийнята нова Конституція України.
Сам факт прийняття Конституції України засвідчив поглиблення розуміння суспільством цінності демократії, її ролі у захисті інтересів і прав людини.
Життя людини, її здоров’я, честь і гідність, недоторканість та безпека стали центром уваги Конституції нашої держави. Для забезпечення гуманістичної спрямованості діяльності держави була утворена вся система передбачених Конституцією державних органів влади та місцевого самоврядування.
З’явилася реальна можливість за допомогою передбачених Конституцією принципів і норм, побудувати розвинуте громадянське суспільство.
Україна розпочала рух до входження в європейський простір свободи та демократії.
Ця подія, безперечно, стала визначальною в історії українського народу та розвитку демократичної держави.
Основний Закон – це документ, що забезпечує баланс інтересів різних соціальних прошарків населення, визначаючи демократичний вектор розвитку нашого суспільства.
Однак, реальність засвідчує: процес здійснення перетворень, декларованих Основним Законом, і перед якими нас владно поставила історія, відбувається досить непросто.
І все ж, важливі зміни успішно продовжуються. Особливо зримо вони постали з 2010 року – часу приходу до влади команди Президента України Віктора Федоровича Януковича.
Вирішальним чином це проявилося в організації державної влади – реально відбувся поділ її на законодавчу, виконавчу і судову, з’явилися конституційно закріплені нові інститути, властиві суверенній демократичній правовій державі.
І чи не найголовніше - припинилося протистояння між гілками влади, спостерігається зростання їх консолідації на всіх рівнях.
Україна, відповідно до Конституції, приєднується до вимог європейських структур та міжнародних документів щодо прав людини.
Нині продовжується процес вдосконалення положень Основного Закону держави.
Як ви знаєте, за ініціативи Президента України створена і працює Конституційна Асамблея.
Її завдання: акумулювати пропозиції щодо змін чинної Конституції, відповідно до волі народу, сприяти активному реформуванню поточного конституційного законодавства, яке відстає від потреб життя.
На жаль, багатьох основоположних законів, що повинні бути прийняті, так і немає. Не сприяє цьому і діяльність нинішньої Верховної Ради, в якій опозиція займає деструктивне положення.
При такій ситуації Конституція, як основоположний нормативно-правовий акт держави і суспільства, в повному обсязі запрацювати не може, оскільки ці закони є своєрідним щаблем між Конституцією і звичайними законами. І саме цій меті відповідає європейський вибір України.
Шановні краяни!
Кожний громадянин, кожна громада міста та села в державі повинна дбати про поглиблення економічних, соціальних і політичних перетворень нашої країни.
Варто зазначити, що Черкащина достойно зустрічає свято.
Рік, який відділяє нас від минулорічного свята, ознаменований важливими подіями, значним переліком добрих справ в області.
На демократичних засадах, визначених Конституцією держави, відбулися вибори до Верховної Ради України;
Почав діяти довгоочікуваний діагностично-консультативний центр обласної лікарні із найсучаснішим обладнання. Безоплатними послугами якого уже скористалися понад 40 тисяч наших земляків;
Введено в дію центр реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч (ДЦП) в обласній дитячій лікарні, який оснащено за кращими європейськими стандартами;
Індекс виробництва промислової продукції за 5 місяців цього року перевищив стовідсотковий рубіж;
Область тримає провідні позиції в державі за обсягами продукції агропромислового комплексу;
Впродовж цього року до зведеного бюдженту області мобілізовано більше 3 млрд. грн. податків і зборів, що на 19% більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року;
За рахунок усіх джерел фінансування в області освоєно майже півмільярда гривень капітальних інвестицій, що у порівняних цінах на 14% більше, ніж у відповідному періоді минулого року;
Виконання нових соціальних ініціатив, проголошених Президентом України, дало змогу збільшити охоплення дітей дошкільною освітою до 97%. Та майже половину дітей позашкільною освітою;
Готуючись гідно відзначити 60-річчя утворення області та 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка, в області проводиться низка заходів та благоустрій і будівництво об’єктів, що стануть гідним дарунком до ювілеїв.
Дякую кожному мешканцю області за почуття відповідальності, за небайдужість до долі Черкащини, до долі нашої української держави.
Шановні друзі!
Від нашого порозуміння, консолідації, злагодженості і скоординованості рішень та дій залежить успішний розвиток нашої держави.
Чергова річниця прийняття Конституції України має сприйматися не тільки святом, а й приводом для оцінок і висновків: що практично зроблено, щоб дух і положення Основного Закону втілювалися в життя.
Бажаю кожному із Вас, мешканцям Черкаського краю миру, добра і злагоди, Божого благословення.
Зі святом, шановні краяни!
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Рік, який відділяє нас від минулорічного Дня Конституції, ознаменований важливими подіями», - Сергій Тулуб"