![На Канівщині обговорили шляхи збереження прибережної зони Дніпра](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2093.jpg)
Запровадити тимчасовий мораторій на надання дозволів з відведення земельних ділянок у прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища та підготувати пакет документів для внесення змін до деяких законодавчих актів запропонували учасники виїзної наради у селі Бобриця Канівського району 19 червня, що відбулася за участі голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба.
У ході наради членами обласної комісії з питань дотримання вимог земельного та водного законодавства в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища обговорено питання забезпечення вільного доступу черкащан до водойм, захисту прибережної смуги від руйнувань та звільнення берегів Дніпра від самовільних забудов.
Загалом, прибережна захисна смуга на території області становить 544 кілометри. З них – 146 км у Золотоніському районі, 134 – у Черкаському, 175 – у Чорнобаївському, 47 – у Чигиринському та 41 у Канівському районах.
– На жаль, окремі органи місцевого самоврядування – наші сільські та міські ради – не тільки не захищають інтереси громади, а й іноді свідомо їх ігнорують. Приймаються незаконні рішення, у результаті яких з’являються бетонні паркани вздовж Дніпра, біля води будуються цілі маєтки і ніхто не може вплинути на таку «дніпрову приватизацію», – сказав Сергій Тулуб. – Наше завдання – вчасно виявляти незаконно збудовані об’єкти в межах Кременчуцького водосховища та оперативно реагувати на подібні порушення.
За словами начальника Державної інспекції сільського господарства в області Павла Почапського, впродовж цього місяця зроблено ревізію усіх виділених земельних ділянок у межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища та споруджених на них об’єктів, рішень органів місцевого самоврядування та виконавчої влади й правовстановлюючих документів. Держсільгоспінспекцією здійснено 8 додаткових позапланових перевірок та встановлено численні порушення вимог земельного та водного законодавства. Так, факти незаконної передачі в оренду землі з порушенням вимог чинного законодавства були прийняті у Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському та Золотоніському районах. Гострим питанням, що перебуває у центрі уваги комісії, залишаються незаконні забудови у селі Кедина Гора на Золотоніщині. Відтак, членами комісії буде проведено реєстр забудов на зайнятих земельних ділянках у відповідності до норм чинного законодавства.
Підсумовуючи обговорення, очільник області наголосив на важливості послідовної співпраці членів комісії з органами місцевого самоврядування та правоохоронними органами. Окрім того, учасникам наради Сергій Тулуб дав низку доручень. Зокрема:
до чергового засідання кожному члену комісії підготувати окремі звіти про виконану роботу;
забезпечити інформаційний супровід діяльності комісії;
підготувати та направити до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства у земельній, природоохоронній, водній та містобудівній сферах з питань відведення земельних ділянок в межах прибережної захисної смуги.
– Люди вже зневірилися у тому, що можна припинити незаконне зведення маєтків у межах прибережної захисної смуги. Ми повинні повернути впевненість черкащан у дієвості органів влади та забезпечити права громадян на вільний доступ до водних об’єктів, – наголосив керівник області.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Канівщині обговорили шляхи збереження прибережної зони Дніпра"