![Підприємця, через якого потруїлися люди, притягнуто до відповідальності](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/2086.jpg)
У зв’язку із нещодавнім випадком групового отруєння на гостру кишкову інфекцію серед черкащан, сьогодні під час координаційної наради керівник області Сергій Тулуб звернувся до керівників відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації з вимогою посилення контролю за епідемічною ситуацією в регіоні та дотримання вимог санітарного законодавства.
З 08 по 11.06.2013 року до Черкаської міської інфекційної лікарні за медичною допомогою звернулося 10 осіб, у т.ч. 2 дитини (8 та 9 років), ще 1 особа потрапила до Черкаської центральної районної лікарні. Усім госпіталізованим встановлено попередній діагноз: гострий гастроентероколіт середньої важкості.
Після отримання екстрених повідомлень із лікувально-профілактичних закладів Головним управлінням Держсанепідслужби у Черкаській області розпочато розслідування причин виникнення зазначених випадків захворювань. Відтак, встановлено, що всі постраждалі групами, які між собою не пов’язані (в кількості 2-3 особи), відвідували 07.06.2013 в м. Черкаси кафе-піцерію «1+1». Заклад перебуває на спрощеній системі оподаткування, тому не підлягає плановому санітарно-епідеміологічному обстеженню.
Під час обстеження встановлені порушення санітарних норм і правил, винесено постанову щодо тимчасового призупинення експлуатації закладу. Фізичну особу підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності, а недоброякісну продукцію вилучено з обігу.
Відтак, очільник області дав доручення:
- забезпечити неухильне виконання вимог чинного законодавства щодо проведення ветеринарно-санітарної експертизи харчових продуктів, що виготовляють та реалізують підприємства області;
- вжити додаткових заходів щодо профілактики сальмонельозної інфекції, пов’язаної з продукцією тваринного походження;
- до 12 липня цього року вжити вичерпних заходів щодо заборони торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях.
«Підприємства та заклади громадського харчування Черкащини несуть надзвичайно велику відповідальність за поширення інфекційних захворювань. Тому постійний контроль за їх діяльністю – одне із найактуальніших питань, особливо в літній період. Безпека черкащан та гостей області має бути під пильним наглядом та контролем», - наголосив Сергій Тулуб.
Довідково:
За інформацією начальника Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області Віри Чиж, епідемічна ситуація з інфекційної захворюваності на Черкащині за 5 місяців поточного року була відносно стабільною. Так, із початку року без грипу і ГРВІ зареєстровано 1730 випадків інфекційних захворювань. Такий показник на 16,5% нижчий у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
У структурі загальної інфекційної захворюваності майже 50% належить гострим кишковим інфекціям (ГКІ). Загалом зареєстровано 829 випадків ГКІ, серед яких провідне місце займають гастроентероколіти, питома вага яких складає 87%. Окрім цього, на 13 адміністративних територіях зареєстровано 65 випадків сальмонельозної інфекції, що на 21,2% менше, ніж за аналогічний період 2012 року.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підприємця, через якого потруїлися люди, притягнуто до відповідальності "