![Сергій Рябцев та Олександр Павлов взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/Goncharenko/1243.jpg)
Сьогодні перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев, заступник голови ОДА Олександр Павлов, керівники відповідних структурних підрозділів органів виконавчої влади в області взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді, яку провів Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул. Нарада відбулась за участю Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника, очільника «Укрпошти» Оксани Плотнікової, керівників центральних і регіональних органів влади, представників банківських установ.
На селекторі розглянуто два соціально важливі питання: реалізація програм доступного житла та стан впровадження проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».
Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул поінформував учасників зібрання про те, що участь громадян в державних програмах підтримки житла стає все більш популярною. І на це в Держбюджеті передбачено відповідне фінансування. З початку року в Україні кількість будівельних майданчиків у рамках реалізації програм «Доступного житла» зросла в 9 разів. Найактивніше це будівництво ведеться у Львівській, Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Харківській областях, а також у містах Київ та Севастополь, найгірше – в наших сусідів-кіровоградів. Усього в регіонах уже підготовлено 43 земельні ділянки для будівництва 194 житлових будинків загальною площею більше 1,2 млн. кв. метрів. Це більше 22 тисяч квартир.
«У 2010-2012 роках, завдяки державній підтримці, вже 6 тис. українських родин стали власниками нових квартир. З початку цього року ще 1,5 тисячі сімей отримали нове власне житло. У 2013 році державою передбачено фінансування для надання допомоги у придбанні квартир 6 700 родинам», – сказав Олександр Вілкул.
Вартість квартир, що будуються в рамках програм «Доступне житло», може зменшитися на 20-40% в результаті економії на проектах безкоштовного виділення землі й підведення інженерних комунікацій за рахунок бюджету, – наголосив урядовець.
Щодо другого питання Олександр Вілкул поінформував присутніх про те, що в Україні реалізується проект за британською моделлю, згідно з яким громадяни отримують спрощений доступ до адміністративних послуг (наприклад, оформити пенсію, отримати субсидію тощо) через відділення Укрпошти. Фахівці Укрпошти (в поштовому відділенні або вдома) допоможуть громадянам оформити звернення та запити, відправлять їх у необхідні державні інстанції. А після вирішення питання – видадуть необхідні документи на руки, а при потребі і доставлять їх додому. Цей проект особливо важливий для сільської місцевості.
На селекторній нараді будо детально проаналізовано стан справ з питань порядку денного окремо в кожній області, а також у містах Севастополь та Київ.
Олександр Вілкул щодо обох питань особливо наголосив на необхідності активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи.
Перший заступник голови Черкаської облдержадміністрації Сергій Рябцев коротко доповів Віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу про те, що в області, для участі в програмі на 2013 рік, визначено 10 житлових об’єктів на 374 квартири, загальною площею 24 899,57 квадратних метрів. За бюджетною програмою річні кошторисні призначення на 2013 рік становлять 5 604,0 тис. грн. Станом на 05.06.2013 укладено 43 договори з частковою компенсацією відсотків та надані банками, в рамках виконання програми, кредити на загальну суму 7 380,636 тис. грн. Сума фактично виплаченої у 2013 році компенсації відсотків з державного бюджету за укладеними договорами становить 290,193 тис. грн. З початку року звернулися за отриманням консультацій щодо участі у програмі 485 осіб.
Сергій Рябцев прозвітував і про хід виконання програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки» у пропорції 30:70%. (30% – державна безповоротна фінансова допомога, 70% – власні кошти громадян, що перебувають на черзі).
Перший заступник голови ОДА поінформував також про хід виконання регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки», бюджетної програми «Забезпечення житлом інвалідів війни» та стан реалізації проекту спрощення доступу громадян до адміністративних послуг через відділення Укрпошти в області.
Окрім звітів, представники регіонів зупинялись і на найбільш поширених на місцях проблемних питаннях, але, загалом, у кожній з областей влада докладає максимум зусиль для виконання поставлених у питанні будівництва житла завдань.
За підсумками Всеукраїнської селекторної наради підготовлено ряд протокольних доручень.
Наталя Борисюк
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Рябцев та Олександр Павлов взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді"