![На Черкащині волонтерує майже 41 тисяча осіб](http://www.oda.ck.ua/images/news/2013/1980.jpg)
Ветеран праці, інвалід ІІ групи Тетяна Шелест вже протягом 20 років допомагає понад 200-ам літнім людям південно-західного району Черкас. І це не єдиний приклад соціально активних пенсіонерів Черкащини, адже в області таких людей налічується понад 41 тис. осіб – практично стільки ж людей проживає у португальському місті Фару.
Здебільшого пенсіонери-волонтери опікуються хворими, допомагають по господарству, виконують ремонтні роботи, підтримують одне одного та навіть надають морально-психологічну допомогу.
На переконання Олени Соболевої, першого заступника голови Черкаської обласної організації ветеранів, саме у нашій області діє наймасовіший та найпотужніший волонтерський осередок.
З нами дійсно працюють дуже чесні, чуйні, терплячі та чемні люди. Наші добровольці багато зробили для покращення життєзабезпечення одиноких, нужденних, немічних літніх людей. Волонтери відвідують лежачих хворих, збирають лікарські трави, відзначають дні народження, свята, організовують похорони тощо. У волонтерському центрі створено фонд одягу і взуття, побутових речей, надається медична допомога», - розповіла Олена Олексіївна.
За словами жінки, на Черкащині створена широка мережа волонтерських осередків – усього 2224, які й об’єднують багатотисячну армію волонтерів, що працюють у 3 напрямках: «Пенсіонер – пенсіонеру», «Пенсіонер – дітям, молоді» «Діти, молодь – пенсіонеру».
Важливо, що волонтерські організації області тісно співпрацюють з організаціями Червоного Хреста, установами соціального захисту, освіти, культури, охорони здоров’я та місцевою владою.
«2 роки тому за ініціативи губернатора створено громадську раду по координації розвитку волонтерського руху та проведено ряд засідань, практично кожне з яких має конкретні результати для конкретних людей, – зазначив голова Черкаської обласної організації ветеранів Володимир Веретільник. – Завдяки спільній роботі, для ветеранів збільшилася кількість путівок у санаторіях по профільному лікуванню, майже на 1 млн. збільшилася видатки на зубопротезування і слухові апарати, вирішена проблема з інвалідними візками за рахунок додаткових коштів».
У планах громадської ради по координації розвитку волонтерського руху на цей рік чимало планів. Серед них, проведення студентських науково-практичних конференцій, волонтерських спартакіад, навчальних семінарів, конкурсів, видання довідника «Волонтерський рух на Черкащині» та багато іншого – і все це задля популяризації волонтерського руху та поширення ідей взаємодопомоги й небайдужості.
«На сьогодні значення волонтерського ветеранського руху важко переоцінити, адже саме завдяки ініціативі та безкорисливості членів руху, ветерани, які опинилися в складних життєвих обставинах мають додаткову надію на допомогу, – погоджується очільник області Сергій Тулуб. – Зі свого ж боку ми будемо вести постійний діалог із ветеранами і зробимо все можливе, щоб створити їм гідні умови життя. А їхній безцінний досвід допоможе нам упевнено рухатися вперед».
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Черкащині волонтерує майже 41 тисяча осіб"