![Дмитро Колєсніков закликав молодь регіону пам’ятати: «Солдати, чиї імена викарбувані на обелісках Великої Вітчизняної війни, були у більшості не набагато старші за вас, юнаки»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/045F8116F0470F32C2257B65005F711D/$FILE/image007.jpg)
Солдати, чиї імена викарбувані на обелісках Великої Вітчизняної війни, були у більшості ще зовсім юними. «Вони зробили свій вирішальний вибір на захист рідної землі і поклали своє життя для цього», - сказав керівник регіону Дмитро Колєсніков під час Вечору пам’яті у Павлограді та закликав молодь регіону пам’ятати про те, що нинішні ветерани пережили в юнацькі роки.
Губернатор Дмитро Колєсніков наголосив, що сьогодні молодь Дніпропетровщини має широкі можливості для освіти, розвитку та самореалізації. Їх ровесники у 1941-1945 роках відвойовували країну в окопах, працювали в тилу, пережили голод та жахи війни. «Памятайте, яку ціну сплатили ветерани та воїни Великої Вітчизняної війни за наше життя», - сказав Дмитро Колєсніков, звертаючись до молоді під час Вечору пам’яті у Павлограді.
Керівник регіону зазначив, що щороку в цей травневий день ми віддаємо данину пам'яті та поваги людям, завдяки героїзму яких ми сьогодні живемо під мирним небом. Ми пам'ятаємо про подвиги солдатів і офіцерів, підпільників і партизанів, трудівників тилу. «Низький уклін фронтовикам за героїзм на ратному полі, за мужність і самовідданість. Вони показали всьому світу незламну силу волі і прагнення до Перемоги», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Керівник регіону Дмитро Колєсніков нагадав, що ветерани Павлограду вписали особливу сторінку в історію Великої Перемоги. Окупація міста тривала більше 2-х років - з 11 жовтня 1941 р. по 18 вересня 1943 р. Але жителі Павлограда хоробро і рішуче вели боротьбу із загарбниками, у Павлограді активно діяло антифашистське підпілля. Саме в Павлограді в лютому 1943 року почалося єдине на всій Україні масштабне антифашистське повстання. Підпільникам за підтримки 35-ї гвардійської стрілецької дивізії вдалося звільнити місто від ворога на 5 днів. Остаточне звільнення міста відбулося 18 вересня 1943 року.
Сьогодні в Павлограді за підтримки обласної влади активно втілюються в життя Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, спрямовані на підтримку ветеранів Великої Вітчизняної війни. Як повідомив Дмитро Колєсніков, до Дня Перемоги 2689 ветеранів війни, що мешкають в Павлограді, отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму понад 1 млн грн. У 2013 році заплановано провести капітальний ремонт помешкань п’яти ветеранів Великої Вітчизняної війни. Протягом року 34 ветеранам війни буде надана матеріальна допомога. 100 ветеранів війни будуть забезпечені путівками для санаторно-курортного лікування. Ветерани Великої Вітчизняної отримають 41 направлення на виготовлення протезно-ортопедичних виробів (за I квартал видано 5 одиниць реабілітаційної техніки та 20 направлень).
8 травня, напередодні свята Великої Перемоги в центрі Павлограду відбувся Вечір пам’яті, в якому взяли участь численні мешканці шахтарського міста, в тому числі молодь. Факельна хода та театралізоване дійство пройшло на честь Великої Перемоги. Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков та народний депутат України Артур Мартовицький на знак пам’яті та шани ветеранів Великої Вітчизняної війни пройшли у святковій ході.
Олександр Вілкул та
Дмитро Колєсніков разом з учасниками урочистостей поклав квіти до Вічного вогню та вшанували пам’ять наших героїчних співвітчизників, що загинули під час Великої Вітчизняної війни, хвилиною мовчання. Пролунав військовий салют – 15 пострілів на честь Великої Перемоги.
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дмитро Колєсніков закликав молодь регіону пам’ятати: «Солдати, чиї імена викарбувані на обелісках Великої Вітчизняної війни, були у більшості не набагато старші за вас, юнаки»"