![Дмитро Колєсніков: «Для того, щоб отримати довідку, посвідчення чи оформити субсидію, людині не обов'язково йти в кабінет до чиновника»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/6205C82F97BA59F4C2257B45003D738C/$FILE/IMG_5010_85.jpg)
Адміністративні та дозвільні центри, «Регіональний єдиний віртуальний офіс», а також змога навіть у найвіддаленіших селах отримати адмінпослуги за допомогою «Укрпошти» - все це є комплексною системою послуг влади для громадян, яка набуває все більшого масштабу на Дніпропетровщині.
Про це зазначив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков у своєму виступі на презентації проекту «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту» в усіх відділеннях поштового зв'язку в Дніпропетровській області.
Дніпропетровщина першою в Україні запроваджує в усіх містах та районах регіону подібний проект. Презентація відбулась за участі Віце-прем’єр-міністра України Олександр Вілкула та генерального директора Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Оксани Плотнікової.
«Один з основних принципів демократії - це розуміння того що, влада перебуває на службі у народу. Послуги, які надає влада, повинні бути і якісними і доступними, - сказав Дмитро Колєсніков. - Технології далеко йдуть вперед. І сьогодні для того, щоб отримати довідку або оформити дозвіл, не обов'язково йти в кабінет до чиновника».
Губернатор зазначив, що сьогодні влада створює єдиний простір в Інтернеті, коли людина може запросити послугу, не виходячи з дому (
www.e-services.dp.gov.ua
). Зручна і повна інформація для тих, у кого немає можливості користуватися Інтернетом, надається через сенсорні кіоски. Вони встановлені в усіх райдержадміністраціях та міськрадах. «Тепер такі ж кіоски будуть установлені в основних поштових відділеннях, - повідомив губернатор. - У 2013 році в поштових відділеннях Дніпропетровщини буде встановлено ще 35 сенсорних кіосків, за допомогою яких можна звернутися до органів влади. Наразі в органах влади функціонують 56 таких кіоски. Таким чином, вже цього року їх кількість становитиме 91».
Також у Дніпропетровській області успішно працює мережа дозвільних, адміністративних центрів, впроваджені формати «єдиного вікна», розширюється мережа відділень Укрпошти, які беруть участь в проекті«Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».
Презентація, що відбулась в облдержадміністрації, дасть старт розширенню спільного проекту «Укрпошти» і Дніпропетровської облдержадміністрації.
«Укрпошта стала надійним партнером і другом жителів не тільки нашого регіону, але й всієї країни. Тому проект адміністративні послуги через пошту - це ще одна можливість наблизити послуги влади до людей. Зробити їх зручними та доступними. Підсумки тієї роботи, яка була проведена в регіоні в 2012 році, показали, що цей проект необхідний людям. Тому було прийнято рішення - поширити цей досвід на всю територію Дніпропетровської області», - сказав Дмитро Колєсніков.
«Все це є комплексною системою послуг влади для громадян, яка все набуває все більшого масштабу на Дніпропетровщині», - наголосив Дмитро Колєсніков.
Така система суттєво скоротить навантаження і на органи влади, скоротить черги - адже тепер необов’язково особисто нести документи. «Таким чином, вся система починає працювати більш ефективно. Зручність і швидкість отримання необхідних документів дозволяє вийти на якісно новий рівень сервісу у сфері адміністративних послуг», - підкреслив Дмитро Колєсніков.
Губернатор зазначив, що під керівництвом Президента Віктора Януковича Україна і Дніпропетровський регіон взяли новий курс в роботі із зверненнями громадян, з бізнесом і в наданні послуг. Прийнято низку Закон про адміністративні послуги, Урядом розроблено ще низку законопроектів, які задають новий сучасний формат в роботі органів влади.
На Дніпропетровщині здійснюється масштабний процес дебюрократизації погоджувальних і дозвільних процедур для бізнесу та підприємців. Суттєво підвищено ефективність роботи зі зверненнями громадян. Дніпропетровщина активно розвиває систему електронного управління. Створено Регіональний віртуальний офіс електронних послуг (
www.e-services.dp.gov.ua
), Регіональний інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада», Регіональна мережа пунктів колективного доступу до публічної інформації, Контакт-центр «Гаряча лінія Дмитра Колєснікова», а також пілотний проект «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». В області діє система «Єдиного вікна», завдяки якій через єдину «точку входу» громадяни можуть отримувати необхідні адміністративні послуги за єдиними стандартами. Всього у Дніпропетровській області 35 таких центрів.
Довідка:
Півроку тому Дніпропетровщина першою розпочала реалізацію проекту«Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту». Шість поштових відділень Кривого Рогу, Марганцю та Царичанського району в рамках пілотного проекту розпочали надавати низку адміністративних послуг. За 5,5 місяців з початку впровадження проекту відділеннями прийнято та відправлено поштовими відправленнями 244 оформлених пакетів документів (станом на 01.04.2013). Найбільшим попитом серед населення користуються оформлення субсидій на відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, придбання твердого та скрапленого газу – 57 та оформлення довідок про отримання доходів (пенсії) – 187.
Завдяки поширенню проекту на всю область, жителі регіону зможуть отримати адміністративні послуги через будь-яке з 658 поштових відділень «Укрпошти» на Дніпропетровщині. Важливо, що у рамках цього проекту за бажанням клієнта до нього додому може прийти листоноша та виконати всю процедуру відправлення та доставки з документами. Така послуга буде особливо зручною для мешканців віддалених населених районів та людей похилого віку.
Громадянин або суб’єкт господарювання зможе через будь-яке відділення поштового зв’язку Дніпропетровської дирекції УДППЗ «Укрпошти»:
1) отримати всю необхідну інформацію та консультації стосовно адміністративних послуг;
2) відправити оформлений пакет документів, необхідних для отримання документу в рамках адміністративних послуг, поштовим відправленням на адресу служби «єдиного вікна». При чому лист буде направлятися обов’язково з оголошеною цінністю та описом вкладення. Таким же чином через пошту заявник зможе отримати необхідний документ.
Докладніше про послуги та документи, які потрібні для тримання адмінпослуг через «Укрпошту»:
http://www.e-services.dp.gov.ua/
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дмитро Колєсніков: «Для того, щоб отримати довідку, посвідчення чи оформити субсидію, людині не обов'язково йти в кабінет до чиновника»"