Подробно
Дніпропетровщина відзначає 95-річчя Олеся ГончараУкраина, Днепропетровск и область | Местные новости | 04-04-2013 16:49 | «11 канал» Днепропетровск > Вести от этого источника
У музеї «Літературне Придніпров`я» представили творчу лабораторїю видатного письменника Олеся Гончара. Більшість документів виставки, що присвячена 95-річчю Героя України, академіка та громадського діяча, тимчасово надала його дружина Валентина Гончар. Унікальні особисті фотографії та фото прототипів літературних героїв, рукописний варіант частини роману «Прапороносці», що вважався втраченим, нотатки до творів «Тронка» та «Собор»,- такими експонатами пишаються науковці, бо побачити їх можливо тільки зараз у Дніпропетровську. А сьогодні день народження святкує сестри Олеся Гончара Олександра Сова! Бабусі Шурі, як її називають родичі та знайомі, 99-ть! Вона у доброму гуморі, як завжди балакуча та в оточенні книг. В більшості авторства свого брата. Іменинниця каже, що довголіття їй дарує Бог і він же допомагає бабусі Шурі лікувати інших. Тож сестру Олеся Гончара знають ще й як цілительку. 99 не менше не більше. Бабця Шура вкотре передивляється книгу з фотографіями родини. Тут маленькій Олександрі 3 рочки. Батько Терентій повернувся з війни і через рік народився братик. Дитинство в обох було нелегким, каже іменинниця. Коли Шурі виповнилося 6, а Олесеві 2, померла мати Тетяна. З того часу брат та сестра розійшлися на довгих 15 років. Хлопчика забрала родина на Полтавщину, а Саша залишилася поряд з батьком та мачухою. Жили скрутно, тож дівчинка навіть думати не могла, щоб піти вчитися до школи. З тих пір та до сьогодні Олександра Терентіївна затятий книголюб. Звичайно, усюди книги брата. До речі, каже бабуся, саме під час розлуки його стали називати Олесем батьки ж нахрестили хлопчика Сашком. Та й прізвище письменник узяв мамине. Першу свідому зустріч з братом майже 80 років тому бабця Шура памятає добре. А розлучитися довелося Олесь поїхав вчитися до Харкова, потім потрапив на фронт. Повернувся у 45-му і залишився у Дніпропетровську. Зараз тут невеличкий музей. І відповідає за нього бабця Шура, адже він поруч з її кімнатою. Іменинниці вже важко ходити, але на самотність не скаржиться. Доглядає Олександру Терентіївну донька Тетяна, а час від часу приходять взагалі незнайомі люди. Бабусю знають як цілительку, котра допомагає від переляку, недУг та усякого горя. Родина в іменинниці чимала. Олександра Терентіївна вже 8 разів прабабуся та має троє праправнуків. Сьогодні до її оселі у Ломівці паломництво. Планів господиня не будує. Каже, як воля Божа зустріне і столітній ювілей. Источник: «11 канал» Днепропетровск | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаДнепропетровск![]() |
Добавить комментарий к новости "Дніпропетровщина відзначає 95-річчя Олеся Гончара"