За зверненнями Бригинця Державною екологічною інспекцією у Київській області проведені перевірки щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства на територіях об’єктів природно-заповідного фонду в межах Київської області.
Нагадаємо, Національний екологічний центр України, порівнявши матеріали кадастрової карти з інформацією про природно-заповідний фонд (ПЗФ) Київщини, визначив, що на Київщині кожен сьомий заказник відданий під забудову, а пам'ятка природи Київщини "Хвощ великий" повністю розділена на ділянки під забудову. Тому народний депутат України Олександр Бригинець звернувся до Державної екологічної інспекції з проханням організувати перевірку законності надання відповідних земельних ділянок у складі територій природно-заповідного фонду Київської області та притягнути винних до відповідальності відповідно до ст. 252 Кримінального Кодексу України щодо пошкодження територій ПЗФ.
За результатами перевірки Держекологінспекцією видано до виконання приписи про усунення виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства, складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 91 КУпАП на дві особи за порушення природоохоронного режиму лісового заказника місцевого значення «Ворзельський» та на 1 особу за порушення природоохоронного режиму орнітологічного заказника «Пірнавський» (а саме складування будівельних матеріалів), які направлені на розгляд досудових органів. Також за цією статтею складено протокол про адмінпорушення на одну особу за пошкодження межових охоронних знаків ботанічної пам’ятки місцевого значення «Соснові насадження», який направлений на розгляд досудових органів.
«І хоча у тексті листа описана корисна інформація про наявні судові процеси та відомі раніше порушення щодо територій природно-заповідного фонду Київщини. Проте жодним чином у листі не вказується інформація щодо названих мною земельних ділянок (за виявленими у публічній кадастровій карті номерами): які з них підтверджені перевіркою, а які ні?», - наголосив О.Бригинець.
Враховуючи викладене, нардеп повторно звернувся до Державної екологічної інспекції України з проханням надати інформацію про те, які з названих ним земельних ділянок дійсно підтвердились перевіркою, як незаконно надані за рахунок земель природно-заповідного фонду, а які ділянки – не виявились.
Нагадаємо, серед земель природно-заповідного фонду Київщини, що частково віддані під забудову, фігурують заказники і пам'ятки природи: "Козинський", "Заплавний", "Копачівський", "Обухівський", "Ворзельський", "Урочище Кірикове", "Гора Козинська", "Щербанівський", "Копачівські схили", "Юрівський", "Мутвицьке", "Урочище Безодня", "Жуків хутір", "Пірнівський", "Васильківські Карпати", "Кілов-Рудяків", "Бориспільські острови", "Омелькова гора", дендропарку "Олександрія", заповідне урочище "Бабка", "Малишки", "Стугна", "Урочище Турчине", дендропарк "Олександрія" та парк-пам'яток садово-паркового мистецтва "Кагарлицький", "Томилівський" і "П'ятигірський".
Источник: ЗА КИЇВ | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Бригинець: Доля знищених заповідних зон Київщини залишається невідомою"