Фахівці науково-методичного відділу ФФУ адаптували технічний рапорт УЄФА стосовно чемпіонату Європи серед юнаків до 19 років котрий пройшов в Естонії у жовтні 2012 року.
У рапорті зазначено, що фінальний раунд перш за все відрізнявся різноманітністю стилів гри. Між двома групами команд була чітка відмінність. Чотири команди, котрі грали за тактичною схемою "1-4-4-2" - входили до Групи В. Дві збірні (Англія і Сербія) по черзі застосовували схеми "1-4-4-2" і "1-4-3-3". Команда Сербії, від матчу до матчу, грала за однією зі схем - "1-4-1-3-2" чи "1-4-2-3-1". Збірна Англії змінювала тактичну схему "1-4-3-3" на "1-4-4-2" у грі з Хорватією (нічия 1:1) і повторно - в півфіналі з Грецією, коли команда суперника грала вдесятьох.
Загальний результат групового етапу показав, що команди, котрі обирали тактичну схему "1-4-3-3", мали більшу кількість забитих м’ячів (24 м’ячі в групі А та 15 м’ячів у групі В). У групі А було забито на 60% м’ячів більше, ніж у групі В.
Під час фінального турніру U 19 в Естонії збільшилась кількість забитих м’ячів (49). Зі стандартних положень було забито 11 м’ячів (22% від загальної кількості). Ці дані щодо реалізації стандартних положень узгоджуються з турнірами команд високої кваліфікації (22% м’ячів зі "стандартів"забито на ЄВРО-2012 та 21% голів − в Лізі Чемпіонів сезону 2011/12).
З 37 м’ячів, забитих з гри, 29 (78%) - стали результатом реалізації награних колективних дій футболістів. 8 м’ячів (22%) − результат швидкого переходу з оборони в атаку. 21 забитий м’яч − підсумок групових і командних взаємодій, а п’ять м’ячів − результат швидких атак, коли після відбору м’яча йшла швидка комбінація. Шість м’ячів, забитих з гри, були результатом індивідуальних дій футболістів. Сім м’ячів (4 − від збірної Греції греки та по одному від команд Хорватії, Англії та Франції) було забиті головою.
Організація захисту, як правило, складалася з чотирьох зонних захисників та одного чи двох опорних півзахисників, котрі діяли безпосередньо перед оборонцями. Було помічено тенденцію до атакувальних дій флангових захисників. Три команди віддали перевагу одночасній участі флангових захисників в атакувальних діях. Деякі команди заклали основи для цих дій − "вузькою" грою у середній лінії поля, щоб відкрити зони на флангах.
Член технічної групи УЄФА на турнірі Ярмо Матикайнен з Фінляндії відмітив: "Окрім хорошого контролю м’яча футболістами, мене здивувала висока якість передач в матчах. Команди знаходили різноманітні варіанти організації атак, реалізовуючи власну філософію та акцентуючи увагу в підготовці на ініціативності в індивідуальних діях гравців. Ми побачили цікаві плани гри та дії з творчим підходом. Я відчув важливість індивідуальних дій гравців, а в колективних - мене найбільш вразило різноманіття техніки в передачах та їх досконалість в завершальній стадії атаки, в зоні захисту суперника. Збірна Іспанії зробила акцент на володінні м’ячем, створюючи вільні зони та уміло використовуючи їх. Було помітно, що багато збірних намагались наслідувати іспанців. Це зробило турнір технічно більш якісним".
Крім того, на турнірі спостерігалася стійка тенденція у відборі гравців до збірних відповідно до їх здібностей, а не до дати народження. Починаючи з турніру 2008 року, кількість більш молодих футболістів у командах постійно зростає.
Загальною тенденцією фінального турніру було поєднання сильного тиску на гравця з м’ячем та швидкого переходу до позиційного захисту.
Ще одна перемога іспанців, вже за два тижні після перемоги збірної Вісенте Дель Боске на ЄВРО-2012, дала привід для роздумів про взаємовідносини між розвитком юнацьких та дорослих команд. Звичайно, стосунки ці не завжди тісні та визначені.
Існує небагато національних асоціацій, котрі розробили б чіткий план розвитку збірних у відповідності з тією філософією, яка витримується в успішній Іспанській федерації. В Естонії іспанці нанесли ще один удар на користь чіткої філософії гри на всіх її стадіях.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Технічний рапорт УЄФА U-19"