Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно дав оцінку п'ятому «Порівняльному звіту з ліцензування клубів» та заявив, що клуби почули заклики Європейського футбольного союзу.
Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно заявив, що п'ятий «Порівняльний звіт з ліцензування клубів» обнадіює і підтверджує: європейські клуби стали прислухатися до порад УЄФА поважати заходи фінансового «фейр-плей» та застосовувати їх в європейському клубному футболі.
Інфантіно дав оцінку звіту й відзначив, що прибутки в футболі продовжують зростати, тоді як збитки стабілізувалися. «Вже зараз ми бачимо, що деякі тенденції змінюються. Думаю, дослідження адресує всім нам обнадійливі посилання, - заявив він. - Мені здається, вони полягають у тому, що, незважаючи на загальну економічну ситуацію, сумарний прибуток вищих дивізіонів європейських чемпіонатів продовжує зростати. Зараз ми вийшли до позначки 13,2 мільярда євро.
Загалом, за останні п'ять років прибуток щорічно зростав на 5,6%. Чи можете ви мені назвати іншу галузь, яка розвивалася б на 5,6% щороку протягом останніх чотирьох або п'яти років - під час економічної кризи, яка вдарила по всім нам? Це підтверджує, що професійний футбол стабільний у плані прибутків».
«Вселяють оптимізм і інші показники, - додав Інфантіно. - Так, збитки у футболі стабілізуються. На 13,2 мільярда доходів ми мали 14,8 мільярда євро витрат. Тобто, збитки склали приблизно від 1,6 до 1,7 мільярда за рік. Це викликає занепокоєння . Водночас, показники, що враховують разом прибутки і збитки, вперше за п'ять років знизилися. Минулого року вони склали 12,8%, в цьому - 12,7%. Це також обнадіює, тому що правила беззбитковості, які матимуть величезний вплив на ці підрахунки, ще не повністю приведені в дію, - нагадав Інфантіно. - Вперше їхню оцінку отримаємо в наступному році, так що у нас ще є трохи часу. Втім, вже зараз можна сказати, що керівники клубів прийняли нові правила до уваги, поставилися до них дійсно серйозно і тепер спробують витрачати менше».
Клуби вчаться дотримуватися правил фінансового "фейр-плей", введених у поточному сезоні, що знайшло відображення на їх витратах за простроченими платежами за трансфери і по виплатах власним співробітникам. У період між першим аналізом (червень 2011 року) і другим (червень 2012 року) ці показники знизилися з 57,1 мільйона євро до 30 мільйонів. А з червня по вересень 2012 року - до 18,3 мільйона. До таких результатів призвела активна діяльність Інстанції з фінансового контролю над клубами. Якщо говорити у процентному співвідношенні, то з червня 2011-го по червень 2012-го ці витрати знизилися на 47%, а у наступні три місяці - ще на 40%.
«Ці цифри можна назвати історичними, якщо врахувати, наскільки стрімко розвивається футбол, - заявив Інфантіно. - Ці показники дуже актуальні, коли ми говоримо про управління клубами та фінансовий «фейр-плей». Пам'ятаю, коли минулого року ми опублікували аналогічний порівняльний звіт , ми говорили, що він має «розбудити» європейські клуби. Вважаю, тепер вони сприймають ситуацію серйозно».
Дослідження УЄФА також демонструють, що лише невелика частина прибутків за останні десять років була інвестована в довгострокові проекти. Сума неліквідних активів (стадіони, тренувальні бази, обладнання і т. д.) 237 клубів, які в цьому сезоні брали участь в єврокубках, склала 4,8 мільярда євро. Третина цієї суми, тобто 1,6 мільярда євро приходиться на сім англійських клубів. Отже, європейські клуби, як і раніше істотно поступаються англійським у цій області.
Одна з цілей фінансового "фейр-плей" - заохочувати довгострокові інвестиції, що відображено в правилі беззбитковості клубів, яке дозволяє виключити вартість неліквідних активів. Крім того, якщо вивчити показники 2009-2011 років, стає очевидно: 46 клубам з 22 країн знадобилися б інвестиції для поліпшення балансу, якби в цей час вже діяли правила фінансового «фейр-плей».
Інфантіно звернув увагу на конкретні цифри, які доводять, що правила фінансового «фейр-плей» вже почали впливати на ситуацію. «Всі знають правила і термін, коли вони вступили в силу, - підкреслив генеральний секретар УЄФА. - Вперше були застосовані і санкції до порушників. Ряд команд зняли зі змагань, деякі - покарали іншим чином. Були заморожені виплати 23 клубам до тих пір, поки вони не приведуть в порядок свої фінансові справи. Ми намагаємося допомогти клубам. Разом із ними ми повинні стати на захист всієї футбольної системи».
Зі своєю заявою Інфантіно виступив невдовзі після після публікації Порівняльного звіту з ліцензування європейських футбольних клубів, який охоплює понад 670 команд вищих дивізіонів з усіх 53 національних асоціацій УЄФА. Вперше «Порівняльний звіт» містить окремий розділ, присвячений клубним змаганням УЄФА, та дає аналіз, наскільки фінансове становище клубів відповідає вимогам фінансового «фейр-плей».
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Джанні Інфантіно: "Європейські клуби стали прислухатися до порад УЄФА""