24 січня у штаб-квартирі УЄФА керівники європейських національних футбольних асоціацій підготували спільну заяву, яка стосується їх позиції, щодо запропонованих поправок до Статуту ФІФА. Серед учасників заходу був й президент Федерації футболу України Анатолій Коньков.
Зустріч проводив генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно, на ній також були присутні члени Виконкому УЄФА та президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні. Головний висновок зустрічі: національні асоціації впевнені, що призначати членів Виконкому ФІФА, як і раніше, мають конфедерації, а ці призначення не потребують погодження із Конгресом ФІФА.
Наводимо заяву 53 європейських асоціацій, які входять до складу ФІФА:
I. Вступні зауваження
За підсумками зустрічі президентів та генеральних секретарів 53 європейських асоціацій-членів ФІФА у Ньоні 24 січня 2013 року 53 асоціації-члени ФІФА одноголосно приймають цю заяву у зв'язку з поправками до Статуту, які були запропоновані ФІФА для удосконалення управління організацією.
II. Запропоновані поправки
1. Затвердження членів Виконавчого комітету ФІФА:
- члени Виконкому ФІФА, як і раніше, призначаються конфедераціями. Немає необхідності "затверджувати" членів Виконкому ФІФА на Конгресі ФІФА.
- Якщо необхідно провести "перевірку сумлінності" членів Виконавчого комітету ФІФА, подібні перевірки здійснюються на рівні конфедерацій та основі узгоджених мінімальних критеріїв. Зокрема, членом Виконкому ФІФА не може бути людина, як отримувала від будь-якого спортивного дисциплінарного органу дискваліфікацію за корупційні діяння, договірні матчі, використання допінгу або прояви насильства.
2. Склад Виконавчого комітету ФІФА:
- Основа Виконавчого комітету ФІФА та, зокрема, кількість віце-президентів залишаються колишніми.
- Чотири британські асоціації зберігають за собою гарантовану посаду віце-президента (ймовірно, його обирає конфедерація, членами якої є ці чотири національні асоціації).
3. Вибори президента ФІФА:
- Для отримання права обиратися на посаду президента ФІФА кандидату може знадобитися мінімальний рівень підтримки: десять національних футбольних асоціацій з двох та більше конфедерацій (хоча прийнятним буде випадок, коли ці десять асоціацій входять до однієї тієї ж конфедерації).
- Кандидата на посаду президента ФІФА має підтримувати його власна національна асоціація та (або) конфедерація; крім того, він має займати "діючу посаду" у своїй національній асоціації та (або) конфедерації.
4. Строк повноважень:
- Починаючи з 2015 року слід ввести максимальний строк повноважень президента ФІФА (гарним прикладом може вважатися діюче правило МОК: перший строк складає 8 років, другий та останній строк - 4 роки).
- Для Виконавчого комітету та інших органів ФІФА не має бути обмежень за строком повноважень.
5. Граничний вік:
- В цілому, для членів будь-яких органів ФІФА прийнятний граничний вік - 72 роки на момент обрання або призначення.
6. Більш широке представництво групових інтересів у ФІФА:
- У запропоноване ФІФА формулювання Статті 10(1) слід внести поправки, які передбачають для національних асоціацій можливість як прямого, так й опосередкованого залучення до своїх процесів прийняття рішень відповідних зацікавлених сторін (наприклад, шляхом консультацій).
- Національні асоціації та конфедерації обов'язково мають бути представлені у тих органах ФІФА, де обговорюються питання, які торкаються їх інтересів - наприклад, у комітеті з клубного футболу, завданням якого є розглядання таких питань, як участь гравців у поєдинках національних збірних, календар міжнародних матчів та інше.
7. Заяви та рішення про місце проведення чемпіонатів світу ФІФА:
- Як було узгоджено раніше, рішення про місце проведення чемпіонату світу ФІФА має прийматися на Конгресі ФІФА на основі прозорого процесу подачі заяв. У зв'язку з цим Виконавчому комітету ФІФА слід, якщо це необхідно, проводити попередній відбір та представляти на Конгресі ФІФА не більше трьох заяв.
8. Різні уточнення та роз'яснення у Статуті ФІФА:
- Запропоновані ФІФА уточнення та роз'яснення, в принципі, заслуговують підтримки, однак точні визначення (наприклад, пов'язані з рахуванням більшості) завжди мають бути якомога більш чіткими.
9. Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB)
- Слід встановити чіткі та прозорі правила у відношенні до того, як саме відбувається процес подачі пропозицій для внесення поправок у Правила гри.
- Виконком ФІФА здійснює контроль над чотирма голосами ФІФА у IFAB після попередніх нарад з відповідними зацікавленими сторонами.
- Зміни до Правил гри мають вноситися не частіше, ніж раз на два роки.
10. Пропозиції, пов'язані з кандидатами на посаду президента ФІФА:
- введення таких положень заслуговує підтримки (після аналізу подробиць змісту цих пропозицій).
11. Інші пропозиції.
Крім вищеперерахованих десяти пунктів, 53 європейські асоціації-члени ФІФА також пропонують Міжнародній федерації вжити відповідні кроки у наступних напрямках:
- піклуватися про те, щоб будь-які рішення, які здійснюють вплив на національні асоціації або конфедерації, приймалися після відповідних консультацій;
- забезпечити повну прозорість у відносинах вхідних та вихідних фінансових розрахунків;
- забезпечити обов'язкове попереднє оповіщення (включаючи відповідну документацію) Виконкому ФІФА про належні питання, обговорення та рішення яких входить до його повноваження;
- призначати усіх членів комітетів та органів ФІФА з початком строків їх повноважень протягом року після обрання президента ФІФА, а потім кожні чотири роки;
- відмінити комерційні відрахування, визначені Статтею 77 діючого Статуту ФІФА;
- Надати Спортивному арбітражному суду виключні повноваження з прийняття рішень про попередні заходи.
III. Заключні зауваження
53 європейські асоціації-члени ФІФА не підтримують поправки до Статуту ФІФА, які не згадані у цій заяві. 53 європейські асоціації-члени ФІФА надають президенту УЄФА, європейським членам Виконкому ФІФА та генеральному секретарю УЄФА повноваження з подання цієї заяви до ФІФА у якості чіткої позиції 53 європейських асоціацій-членів ФІФА.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Керівники європейських футбольних асоціацій зробили спільну заяву"