Сьогодні в ході чергової сесії Маріупольської міської ради поза порядком денним було обговорено питання поточної екологічної обстановки в місті.
Запросивший слова голова Жовтневої районної адміністрації Анатолій Карунік поінформував депутатів про прохання жителів району дозволити взяти участь у роботі сесії активістам-представникам громадськості і дати їм можливість донести позицію громади щодо стану довкілля. Оскільки заперечень не було, слово було надано голові комітету самоорганізації населення «Кальміуський» Миколі Комарову.
У своєму виступі він зазначив, що виступає від імені та за дорученням мешканців, що проживають у найбільш екологічно неблагополучній частині Маріуполя: на площі Кірова, Правому березі і в центральній частині міста. За словами Миколи Комарова, влітку поточного року екологічне питання постало перед городянами як ніколи гостро: всі вони спостерігали щоденний зміг і були позбавлені можливості нормально дихати. Він підкреслив, що на дану проблему своєчасно відреагувала міська влада, яка спільно з металургійними підприємствами зробила комплекс заходів по виправленню ситуації. Щодня спілкуючись з жителями, представники комітетів самоорганізації населення ретельно вивчили їх думки і, користуючись наданою можливістю, вирішили донести їх до депутатського корпусу. Сьогодні, як заявив Микола Комаров, він уповноважений громадою висловити слова подяки міській владі та керівникам підприємств, що представляють Холдинг МЕТІНВЕСТ, за зупинку ряду шкідливих виробництв. Ці дії, на думку мешканців, дозволили якісно змінити екологічну обстановку не тільки в районі, але й в місті в цілому.
Також у своєму виступі він наголосив на важливості процесу збереження робочих місць у місті та висловив сподівання, що, незважаючи на закриття аглофабрики ВАТ МК Азовсталь та виведення з експлуатації коксових батарей, люди, що працювали на цих об'єктах, не залишаться без роботи.
Коментуючи виступ представника багатотисячної громади, маріупольський міський голова Юрій Хотлубей підкреслив, що протягом 2012 року екологічне питання неодноразово піднімалося і міською владою, і представниками громадськості. І саме в році, що минає для поліпшення стану навколишнього середовища в нашому місті було зроблено як ніколи багато. Підтвердженням цьому, за словами міського голови, служить той факт, що після закриття трьох коксових батарей і аглофабрики комбінату Азовсталь в центральній частині Маріуполя не було зафіксовано жодного дня з перевищенням гранично допустимих норм концентрації шкідливих викидів в атмосферу. Іншими словами, місто жило і живе без сталих у свій час уже звичними смогових днів.
"Вперше за останні вісімдесят років, в центральній частині міста створені нормальні екологічні умови для комфортного проживання мешканців, - зазначив Юрій Хотлубей.
Також міський голова поінформував присутніх про те, що протягом року екологічні питання неодноразово обговорювалося на самих різних рівнях, у тому числі з Рінатом Ахметовим та іншими акціонерами маріупольських металургійних комбінатів. Незважаючи на те, що для ВАТ МК Азовсталь виведення з експлуатації ряду виробництв вилився у величезні втрати (тільки закриття аглофабрики принесе підприємству збитки на рівні близько 60 мільйонів доларів на рік), власники свідомо пішли на цей крок з однією лише метою - нормалізувати екологію та створити гідні умови для проживання городян. Більш того, прийнято рішення про виділення понад триста мільйонів доларів на реконструкцію і технічне переозброєння аглофабрики ПАТ «ММК імені Ілліча».
"По суті - це комплекс рішень, які радикально змінюють ситуацію з оздоровлення навколишнього середовища в нашому місті".
На завершення виступу Юрій Хотлубей вніс пропозицію направити подяку акціонерам Холдингу МЕТІНВЕСТ за конструктивну позицію і особливий внесок в оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя. Абсолютною більшістю голосів народні обранці підтримали дану пропозицію.
Довідково:
Виведення з експлуатації трьох коксових батарей ВАТ МК Азовсталь дозволив скоротити викиди до 9000 тонн на рік, а закриття аглофабрики комбінату призведе до щорічного зниження викидів ще на 40 тисяч тонн.
За інформацією Маріупольської санітарно-епідеміологічної станції та Маріупольської гідрометеорологічної обсерваторії в грудні 2012 року не зафіксовано жодного дня з несприятливими метеорологічними умовами. Аналіз досліджень показав істотне поліпшення якості атмосферного повітря, що підтверджується зниженням концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі: по пилу з 1,9 ГДК до 1ПДК, по оксиду вуглецю з 2,3 ГДК до 0,9 ГДК, по сірководню з 1,5 ГДК до 0,9 ГДК .
За інформацією прес-служби Маріупольської міської ради
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Громада Маріуполя висловила подяку міській владі за дії щодо поліпшення екологічної обстановки"