![Олександр ФОМЕНКО виступив з презентацією економічного потенціалу Донеччини на економічному форумі в Японії](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/45923/fomencobig1.jpg)
З 10 по 13 грудня заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр ФОМЕНКО, взяв участь в інвестиційному форумі "Інвестиційний потенціал України" (м. Осака, регіон Кансай, Японія).
Про необхідність проведення такого форуму в другому за економічним значенням регіоні країни Сонця що сходить Кансай було прийнято рішення українською і японською сторонами під час минулорічного візиту Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА до Японії.
Форум викликав великий інтерес як з японської, так і української сторони. У ньому взяло участь більше 70 представників японського бізнесу. Делегація України складалася з представників органів влади та бізнесу Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей, АР Крим, а також представники центральних виконавчих органів влади.
В рамках форуму Олександр ФОМЕНКО виступив з презентацією про інвестиційні можливості Донецької області, брав участь у дискусіях та переговорах з підприємцями двох країн з питань налагодження активних економічних відносин між регіоном Кансай і Донецькою областю. Відбулися зустрічі та індивідуальні переговори Олександра ФОМЕНКА та члена донецької делегації президента Донецької ТПП Геннадія Чижикова з президентом ТПП Осаки паном Масашіро Надамото, виконавчим директором Осакського офісу Японської організації зовнішньої торгівлі "Джетро" паном Атсуши Сузукі, генеральним директором Економічної федерації бізнесу в регіоні Кансай паном Йошихіко Коваяші, почесним консулом України в Японії, авторитетним японським бізнесменом паном Такаші Матсутані.
В рамках численних обговорень було висловлено думку, що в Японії, на жаль, ще мало знають Україну, але японська сторона одночасно продемонструвала велику зацікавленість у налагодженні більш тісних відносин як на національному, так і регіональному рівнях. Основними привабливими сторонами активізації взаємовигідного співробітництва та можливого інвестування для японської сторони є сільське господарство, енергозбереження, альтернативна та зелена економіка.
Японські організації та підприємці з великою зацікавленістю прийняли запрошення Донецької делегації відвідати Донецьк. Вже на початку наступного року планується візит японських підприємців, організований компанією «Hill Creation Ltd» та Осакською ТПП, очікується участь делегації JETRO в щорічному інвестиційному самміті в Донецьку.
Для довідки:
Регіон Кансай займає 10% території Японії з населенням 24 млн. чоловік, що становить 18% населення країни.
ВВП регіону Кансай в 2011 р. склав близько 16% ВВП Японії і за обсягом еквівалентний ВВП Австралії. Кансай є промисловим центром Японії, в якому сконцентровано 21% промислового виробництва країни.
Кансай має високорозвинену систему портів і є міжнародним центром торгівлі Японії з іншими країнами світу. У 1994 р. на штучному острові був побудований один з найбільших аеропортів Японії "Кансай" з пропускною можливістю 160 000 польотів і 25 млн. пасажирів в рік.
Експорт регіону Кансай в 2011 р. склав 181, 25 млрд. дол.США, а обсяг імпорту в регіон склав 165 млрд. дол.США.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр ФОМЕНКО виступив з презентацією економічного потенціалу Донеччини на економічному форумі в Японії "