![Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності забезпечення змістовного відпочинку черкащан у новорічні та різдвяні свята](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1339.jpg)
«Ми вже розпочали підготовку до новорічних свят та дитячого дозвілля на зимових шкільних канікулах. З метою організації змістовного відпочинку в новорічні і різдвяні свята, виховання молоді в дусі поваги до народних традицій ми розробили насичену програму святкових заходів. Завжди очікуваними для дітей та молоді є різноманітні ранки та новорічні програми від театральних, концертних і клубних закладів, численні тематичні музейні та бібліотечні виставки, майстер-класи, конкурси дитячої творчості, вечорниці, вертепи, святкові дискотеки тощо», – зазначив очільник області.
Багато яскравих пропозицій для новорічного дозвілля надав обласний художній музей. Серед іншого на відвідувачів чекає: виставка-конкурс дитячого малюнку «Малюємо з Губкою Бобом» (організатор – загальнонаціональний кабельний провайдер компанії ВОЛЯ та дитячого телеканалу Nikelodeon (до Дня Святого Миколая)); виставка кращих робіт учасників регіонального етапу Всеукраїнського виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі» до Дня Св. Миколая (організатор – ДП «Черкасистандартметрологія»); соціальний проект «Чарівна новорічно-різдвяна подорож у минуле» (співорганізатор – Дитячий фонд України Черкаське обласне відділення) тощо.
Обласний краєзнавчий музей, спільно з Черкаським обласним осередком майстрів народного мистецтва України та Центром дитячої та юнацької творчості підготував для черкащан низку сюрпризів. Одним із них стали святкові майстер-класи з виготовлення традиційних новорічних прикрас з циклу «Етно-іграшка», що проходять з 4 до 17 грудня у приміщенні Галереї народного мистецтва (вул. Хрещатик, 251). Народні майстри Черкащини навчають дітей та дорослих виготовляти «павуків» та «сніжинок» із соломи, «янголяток» та «ляльок-мотанок» із кукурудзиння та тканини тощо. Учасником заходу є також народний аматорський фольклорний колектив «Спадщина», який проводить свої майстер-класи з вивчення колядок, що традиційно виконуються на Черкащині. Після підбиття підсумків найкращі вироби прикрасять етно-ялинку в Центрі дитячої та юнацької творчості.
Не менш цікавими заходами, серед організованих краєзнавчим музеєм, будуть: майстер-клас «Калита ясна, калита як сонце, красна» з випікання, оздоблення та обряду калити на свято Андрія за участі етнографічних колективів; святкова акція для черкащан та гостей міста «Подаруй «свій» Новий рік, збережи згадку про нього для поколінь» (збір новорічних фотографій різних років з подальшим безкоштовним відвідуванням музею); відкриття експозиційного комплексу в межах акції «Ретро-ялинка» спільно з Черкаським обласним осередком майстрів народного мистецтва України; майстер-клас «На Миколая живи, ближньому допоможи» (оздоблення традиційного печива, збір та передача подарунків до Обласного соціально-психологічного центру реабілітації дітей); святкова акція для черкащан та гостей міста «Відвідай музей, стань частиною новорічного годинника, отримай фото на згадку та виграй новорічний подарунок – безкоштовне відвідування музею» тощо.
Традиційні новорічні ранки з показом новорічного дійства презентує Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка («Подорож казкова до року Нового») та Черкаський академічний театр ляльок («Новорічне диво»).
Власну новорічну програму склала обласна філармонія. До уваги любителів музики: святковий концерт «Новорічна казка для дорослих», концерт симфонічного оркестру «Новорічна музична феєрія», програма спільного проекту з Дитячим фондом «Добрий вечір, щедрий вечір, тобі – Україно», «Різдвяний бал» у фойє філармонії.
Сценарій відкриття головної ялинки області, а також графік інших культурно-масових заходів на Соборній площі області наразі узгоджується, з урахуванням пропозицій від районів та міст області.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності забезпечення змістовного відпочинку черкащан у новорічні та різдвяні свята"