![Тетяна Прітченко: «Толерантність, відповідальність та небайдужість – це внесок кожної людини у боротьбі з ВІЛ/СНІДом»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/1464.jpg)
– Стратегія боротьби зі ВІЛ/СНІД в Україні є одним із пріоритетів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку, і стосується, як всього суспільства, так і кожної людини зокрема. В Черкаській області розвиток цієї епідемії має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні, – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко під час прес-конференції, присвяченої Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, який в усьому світі відзначають 1 грудня.
У заході взяли участь перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Олег Найдан, заступник начальника Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Бабій, головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Петро Левченко, депутат Черкаської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Інна Губенко, голова федерації профспілок області Петро Шевченко, голова правління обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», заступник голови ради Олена Стрижак, регіональний координатор Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» в Черкаській та Чернігівській областях Алла Калініна.
У своєму вступному слові Тетяна Прітченко навела статичні дані по ВІЛ/СНІДу в області.
– За інтенсивністю захворювання на ВІЛ-інфекцію Черкащина посідає 17 місце в Україні. Так, за даними серомоніторингу, станом на 15.11.2012 року, всього в області зареєстровано 4887 ВІЛ-інфікованих, із них 852 дитини. Захворіло на СНІД 1520 осіб, із них 39 дітей, – зазначила Тетяна Федорівна. – За 11 місяців 2012 року зареєстровано 440 вперше виявлених ВІЛ-інфікованих (проти 436 за відповідний період минулого року), у тому числі 277 хворих на СНІД (проти 237 за відповідний період минулого року). Темпи поширення ВІЛ-інфекції/СНІД в області продовжують зростати. Всього за весь період епідемії померло від захворювань, зумовлених СНІДом – 736 осіб, з них 13 дітей лише за 11 місяців цього року померло 97 дорослих осіб.
Як відзначає заступник голови ОДА, з 2006 року відбулася зміна питомої ваги шляхів передачі ВІЛ – частка статевого шляху стала вище парентерального при ін’єкціях наркотиків. На сьогодні статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції становить 49,6%, парентеральний (ін’єкції наркотиків) – 29,7%, від матері до дитини (діти, що народилися від ВІЛ-інфікованих матерів) – 20,7%.
За словами першого заступника начальника Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Олега Найдана, для боротьби з епідемією існує мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають медичну допомогу населенню з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу.
– Серед них: КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР, розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Нечуй-Левицького 22, обласний заклад третинного рівня, що надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню області з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу, методичну та планово-консультативну допомогу всім лікувально-профілактичним закладам області, – розповів Олег Володимирович. – У містах та районах Черкащини обстежують населення, надають спеціалізовану допомогу ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД спеціалісти кабінетів «Довіра», які створені на базі лікувально-профілактичних закладів в усіх містах і районах області. Станом на 15.11.2012 року в області функціонують 28 таких кабінетів. Так, у кінці 2011 року відкрились 4 кабінети «Довіра»: в Звенигородській, Уманській, Чорнобаївській ЦРЛ та в поліклініці № 3 Черкаської міської дитячої лікарні. В 2012 році відкрито 2 кабінети «Довіра» – в КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» ЧОР та в КЗ «Черкаський обласний наркологічний диспансер» ЧОР.
У м. Черкаси функції кабінетів «Довіра» в КНП «Друга Черкаська міська поліклініка» ЧМР, КНП «Четверта Черкаська міська поліклініка» ЧМР, КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» ЧМР виконують кабінети інфекційних захворювань (КІЗи).
Головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради Петро Левченко підкреслив, що вилікуватись від ВІЛ-інфекції/СНІДу повністю неможливо, але лікування антиретровірусними препаратами приводить до затримки розвитку вірусу і цим самим до продовження життя. Такі препарати призначаються вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам, дітям, народженим від ВІЛ-інфікованих матерів тощо. На сьогоднішній день ВІЛ-інфікованим надається безоплатна і доступна (за показаннями) специфічна антиретровірусна терапія. Станом на 01.11.2012 року отримують АРВ-терапію 552 ВІЛ-інфікованих жителя області, із них – 67 дітей. На кінець 2012 року отримувати АРТ буде 745 осіб.
Голова правління обласного відділення Всеукраїнської Благодійної Організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» ради Олена Стрижак з акцентувала увагу присутніх на важливості підтримки, хворим на ВІЛ/СНІД, як медичної, так соціальної. Разом і з нею виступив і черкащанин Дмитро. Він вже кілька років лікується від наркотиків і наразі отримує АРВ-терапію. Але все ж існує проблема у нього: через незручний графік видачі ліків, чоловік зовсім не встигає працювати.
Тетяна Прітченко, у свою чергу, пообіцяла розглянути це прохання особисто.
Загалом, під час прес-конференції кожен із учасників висловився щодо вирішення цієї важливої проблеми, а Тетяна Федорівна підсумувала сказане, закликавши від імені облдержадміністрації представників ЗМІ, урядових та неурядових організацій, приділяти більшу увагу до цієї проблеми та систематично проводити інформаційно-просвітницьку роботу з населенням області,
– Люди повинні не просто пропускати через себе потік інформації, але й замислитись та зробити відповідні висновки. Доки ми не зрозуміємо, що це стосується кожного з нас, стабілізації, а тим більше зниження епідемії не відбудеться, – наголосила заступник голови ОДА. – Робота з людьми з ВІЛ має вирішальне значення для ефективних заходів у відповідь на ВІЛ, і всі повинні пам’ятати про зобов’язання, прийняті в рамках Політичної декларації з ВІЛ/СНІДу 2006 року, щодо поліпшення правового і соціального середовища з метою забезпечення доступу людей до тестування, профілактики та лікування ВІЛ.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Тетяна Прітченко: «Толерантність, відповідальність та небайдужість – це внесок кожної людини у боротьбі з ВІЛ/СНІДом»"