Підсумки реформування первинного рівня надання медичної допомоги в Донецькій області стали одним з провідних питань засідання колегії облдержадміністрації, що відбулося сьогодні під керівництвом в.о. голови Донецької облдержадміністрації Сергія ДЕРГУНОВА.
З доповіддю із зазначеного питання в ході засідання виступила заступник голови – начальник головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА.
Аналізуючи проведену роботу щодо впровадження нової моделі організації надання медичної допомоги населенню регіону, Олена ПЕТРЯЄВА зазначила, що в області наразі здійснена структурна і функціональна реорганізація системи медичного обслуговування населення шляхом розмежування первинного та вторинного рівнів медичної допомоги.
Так, з початку року в області почали свою діяльність 72 Центри первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), з яких 55 – в містах і 17 – в сільських районах. Їх структурними підрозділами станом на 1 листопада стали 439 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 466 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Триває й активна робота з оснащення лікувальних закладів медичним обладнанням. Зокрема, за рахунок коштів державного бюджету на Донеччині здійснена закупівля 3744 одиниць медичного обладнання. Серед них, зокрема, 216 одиниць складає лабораторне обладнання, 1516 автоматизованих робочих місць лікаря і 442 – реєстратора, 72 сервери для впровадження електронного реєстру пацієнтів.
Також здійснене придбання 470 автомобілів «Нива» для центрів первинної медико-санітарної допомоги. За словами Олени ПЕТРЯЄВОЇ основним завданням придбаного санітарного транспорту стане допомога медичним працівникам щодо виїздів у віддалені райони для проведення виїзних прийомів та забезпечення медобслуговуванням осіб, що не можуть самостійно дістатися до амбулаторій.
Одним з основних завдань реалізації пілотного проекту з реформування медичної галузі є наближення медичної допомоги до людей незалежно від місця іх проживання. З метою забезпечення належної та рівної доступності первинної медичної допомоги для населення цього року спеціалістами головного управління охорони здоров’я було проведено аудит доступності.
За результатами проведеної роботи було переглянуто наявні маршрути громадського транспорту або організовані додаткові маршрути з урахуванням розташування структурних підрозділів центрів ПМСД. Так, на сьогодні повністю налагоджено транспортне сполучення в м. Єнакієве, Добропільському і Першотравневому районах, частково - в м. Селидове, Красноармійському районі.
В рамках реформування медичної галузі впроваджено і нові умови оплати праці медичних працівників первинної ланки шляхом нарахування до заробітної плати стимулюючих надбавок за обсяг і якість виконаної роботи.
На сьогоднішній день містами і районами виплачено 16,2 млн. грн. При цьому заробітна плата для лікарів в середньому збільшилася на 54,1%, для середнього медперсоналу – на 60,2%.
Також триває вирішення одного з найважливіших питань щодо проведення медичної реформи – кадрового забезпечення. Для цього спеціалісти головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації дуже плідно співпрацюють з Донецьким національним медичним університетом ім.М.Горького. В результаті збільшено держзамовлення на підготовку сімейних лікарів, розширена кафедра сімейної медицини. «Ми повинні розуміти, що яким би обладнанням ми не оснастили наші амбулаторії та центри первинної медико-санітарної допомоги без вирішення кадрової проблеми вони не зможуть працювати»,- наголосила Олена ПЕТРЯЄВА.
Заступник губернатора також підкреслила, що для того, щоб медпрацівники дали свою згоду на роботу у віддалених районах регіону необхідна допомога місцевої влади.
Підводячи підсумки з розгляду питання, Сергій ДЕРГУНОВ відзначив, що реформування системи охорони здоров’я буде продовжено і вже 2013 рік принесе ще більш конкретніші результати в цьому процесі.
Також в ході засідання було обговорено питання Про хід виконання в Донецькій області у 2012 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року». З інформацією з цього питання виступила начальник Служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації Віра САГАЙДАК.
Як зазначила Віра САГАЙДАК, завдяки злагодженій та послідовній роботі Служб у справах дітей в містах і районах області забезпечено виконання основного завдання у сфері захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - влаштування дітей до сімейних форм виховання.
Так, станом на 1 жовтня поточного року, в області 7862 дитини - сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, виховується в сім’ях громадян, що складає 78,8% від загальної кількості дітей цієї категорії, та на 5% більше, ніж за аналогічний період 2011 року, і на 1,5% перевищує середньодержавний показник.
Зростають і показники всиновлення дітей – за 10 місяців цього року було всиновлено 329 дітей. Мережею ж дитячих будинків сімейного типу охоплено всі міста і райони області.
В ході засідання колегії облдержадміністрації його учасниками було також розглянуто питання «Про результати виконання Комплексної програми розвитку села та агропромислового комплексу Донецької області на 2010-2015 роки щодо заходів з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої в 2012 році». З доповіддю з вищезазначеного питання порядку денного виступив начальник Державної інспекції з карантину рослин по Донецькій області Віктор СТЕФКІВСЬКИЙ.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На колегії облдержадміністрації підбиті підсумки реформування первинного рівня меддопомоги"